E Shtunë, 10.16.2021, 12:03am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA ELVIS PRESLEY (Elvis Presli, 1935-1977)
E Martë, 05.08.2012, 09:05am (GMT+1)

Voal-online 8 maj - Një koncert live për mua është emocionues, për shkak të gjithë elektriciteti që prodhohet në turmë dhe në skenë. Koncertet live pjesa parësore e punës sime.

Pas një dite të vështirë stërvitjeje, mund të hash një gjarpër me zile.

Ambicia është një ëndërr me një motor V8.

Çdo herë që mendoj se unë jam duke u plakur, dhe duke shkuar drejt varrit, ndodh diçka tjetër.

Që kur isha fëmijë, unë gjithmonë e dija se diçka do të ndodhte me mua. Nuk e dija saktësisht çfarë.

Unë nuk bëj asnjë lëvizje vulgare.

Unë nuk mendoj se jam i keq për njerëzit. Nëse mendoj se jam i keq për njerëzit, unë do të kthehem të ngas kamionin, dhe unë me të vërtetë dua të them këtë.

Ka ndodhur të vij në biznesin e muzikës, kur nuk kishte asnjë tenedencë.

Unë nuk di të përdor truprojat, por përdor në mënyrë shumë të veçantë llogaritarët e stërvitur me certifikim shtetëror./ELIDA BUÇPAPAJ


Unë shpresoj se unë nuk ju mërzis shumë me historinë e jetës sime.

Unë e dija përmendsh gjithë dialogun e filmave të James Dean, unë mund të shikoja "Rebel pa shkak" njëqind herë.

Kam mësuar se sa e rëndësishme është të argëtoj njerëzit dhe për t'u dhënë atyre një arsye për të ardhur dhe të shikojnë kur luaj.

Më pëlqejnë artdashësit. Vërtet ndjej mall.

Më pëlqen të këndoj balada si bën Eddie Fisher dhe Perry Como. Por mënyra si këndoj unë sjell të holla.

Kam mall për karrierën time të kënduarit shumë.

Unë kurrë nuk prisja të jem dikush i rëndësishëm.

Unë mendoj se kam diçka sonte që nuk është mjaft e saktë për ta veshur në mbrëmje. Këpucë blu kamoshi.

Unë kam qenë një fëmijë i vetëm, dhe Nëna ishte gjithmonë e drejtë me mua gjithë jetën time. Unë zemërohesha shumë me të kur po rritesha - kjo është një gjë e natyrshme.

Unë u bëra sensacion brenda natës.

Unë u shkollova për elektricist. Mendoj se diku i ngatërrova telat përgjatë linjës

Do të doja vetëm të trajtohem si një klient të rregullt.

Unë kurrë nuk do të ndjehem rehat duke marrë një pije të fortë, unë kurrë nuk do të ndihem lehtë duke pirë një cigare duhan. Unë thjesht nuk mendoj se këto gjëra janë të duhura për mua.

Unë kurrë nuk do të bëj atë, ajo kurrë nuk do të ndodhë, sepse ata kurrë nuk do të më dëgjojnë, nga që ata po bërtasin gjithë kohën.

Unë do të qëndroj në Memphis.

Unë nuk jam këngëtar i pagdhendur.

Unë nuk jam duke u përpjekur të jem sexy. Është vetëm mënyra ime për të shprehur veten time kur bëj lëvizje.

Unë jam kaq i emocionuar. Unë kam qenë gjithmonë i emocionuar, kështu që kur unë isha fëmijë.

Unë jam duke u përpjekur për të mbajtur mendjen në kokë. Njeriu duhet të jetë i kujdesshëm në botë. Është kaq e lehtë për të marrë mbrapsht.

Është bërë publicitet të keq për mua - por është gjë që pritet.

Unë kurrë nuk kam shkruar një këngë në jetën time. Kjo është e gjitha një mashtrim i madh.

Jam përpjekur të bëj një jetë të drejtë, të pastër, jo për të qenë kurrsesi një shembull i keq.

Është në natyrën e njeriut të ankohet, por unë jam duke shkuar përpara dhe duke bërë më të mirën e mundshme.

Vetëm për shkak se kam arritur të bëj një diçka të vogël, nuk dua që dikush të kthehet në shtëpi e të mendoj se kam bërë kushedi diçka të madhe.

Më vonë ata më dërguan në Hollivud. Për të bërë filma. Kjo ishte e gjitha e re për mua. Unë isha vetëm 21 vjeç.

Njerëz, unë vërtet e pëlqej Las Vegasin.

Njerëz, regjistrimi muzikor doli dhe u prit vërtet mirë në Memfis. Ata filluan duke luajtur atë, dhe kjo ishte gjë e madhe. Nuk e di pse lirikat nuk kishin asnjë kuptim.

Më shumë se çdo gjë tjetër, unë dua që njerëzit të kthehen në shtëpi duke menduar mirë për mua.

Lëvizjet e mia, zonjë, janë të gjitha lëvizje të këmbëve. Unë nuk bëj asgjë me trupin tim.

Njerëzit më pyesin ku e kam stilin tim të kënduarit. Unë nuk e kam kopjuar stilin tim nga dikush.

Ritmi është diçka që ju ose e keni ose nuk e keni, por kur ju e keni atë, keni gjithçka.

Muzika Rokenroll, nëse ju pëlqen, nëse ju e ndjeni atë, nuk mund të bëjë pa lëvizje. Kjo është ajo që ndodh me mua. Unë nuk mund të bëj ndryshe.

Që në fillim, isha ky që jam. Dallimi i vetëm, turmat janë më të mëdha tani.

Kjo është arsyeja pse unë e urrej këtë rutinë. Unë jam gjithmonë i fundit për t'u larguar.

Ushtria i mëson djemtë që të mendojnë si burrat.

Njerëzit me ngjyrë po këndojnë dhe luajnë si unë, njerëz, prej vitesh unë e di. Unë kam mësuar prej tyre.

Imazhi është një gjë dhe qenia njerëzore është një tjetër. Është shumë e vështirë të krijosh një imazh.

Zoti mund ta japë, dhe Zoti mund ta marrë prapë. Unë mund të jem duke ruajtur delet vitin e ardhshëm.

Gjëja tjetër që kujtoj, isha jashtë shërbimit ushtarak dhe po bëja filma përsëri. Filmi im i parë u quajt GI Blues. Unë mendova se isha ende në ushtri.

Ka shumë njerëz që varen nga unë. Unë jam i detyruar shumë. Unë jam shumë i përkushtuar.

E vërteta është si dielli. Ju mund të mbyllni atë për një kohë, por kjo nuk zgjat.

Deri sa të takohemi përsëri, Perëndia ju bekoftë ashtu si më ka bekuar mua.

Çfarëdo që unë do të bëj do të jetë ajo që Perëndia ka zgjedhur për mua.

Kur kam për t'u martuar, kjo nuk do të jetë sekret.
Kur u largova nga shkolla e mesme, unë ngisja një kamion. Unë kam qenë vetëm një djalë i varfër nga Memfisi.

Kur isha djalë, unë gjithmonë e shikoja veten si një hero në librat komikë dhe në filma. Jam rritur duke besuar këtë ëndërr.

ELIDA BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA PLUTARCH (Plutarku, 46-120) (04.20.2012)
AFORIZMA NGA SARAH PALIN (Sara Pejlin, 1964) (04.14.2012)
AFORIZMA NGA PLATO (Platoni, 427-347 para Krishtit) (04.08.2012)
AFORIZMA NGA MARY-KATE OLSEN (Meri-Keit Olsen, 1986) (03.09.2012)
AFORIZMA NGA YOKO ONO (Joko Ono, 1933) (02.20.2012)
AFORIZMA NGA GEORGE ORWELL (Xhorxh Oruell, 1905-1950) (02.04.2012)
AFORIZMA NGA RICHARD NIXON (Riçard Nikson, 1913-1994) (01.05.2012)
AFORIZMA NGA JACK NICHOLSON (Xhek Nikollson, 1937) (12.26.2011)
AFORIZMA NGA VACLAV HAVEL (Vasllav Havel, 1936-2011) (12.18.2011)
AFORIZMA NGA PABLO NERUDA (1904-1973) (12.14.2011) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2021  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]