E Shtunë, 10.16.2021, 01:33am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA NATALIE PORTMAN (1981)

E Enjte, 07.12.2012, 11:08am (GMT+1)


Voal-online 12 KORRIK - Shpërblimet janë shumë të panevojshme, sepse unë mendoj se ne përfitojmë shumë nga puna jonë vetëm duke e bërë atë. Puna është një shpërblim në vetvete.

Implantet e gjirit më shëmtojnë. Unë nuk mendoj se ato janë sadopak tërheqëse.

Magjia është kur personaliteti yt shkëlqen përmes pamjes tënde. Ashtu si kur ti shikon personalitetin e të tjerëve nga mënyra se si ata ecin dhe ti e ndjen veten sikur mbetesh duke zgjatur qafën sa herë që i sheh ata.

Shkuarja në një festë, për mua, është si një përvojë e të mësuarit, sikur je ulur dhe po merr leksion.

Unë gjithmonë pyes veten: a do të doja që dikush të bëjë diçka që nuk ishte komode për të vetëm për të më kënaqur mua? Dhe përgjigja është jo.

Unë nuk jam prej atyre që sakrifikojnë gjithçka për kinemanë, jeta ime do të jetë gjithmonë më e rëndësishme.

Unë nuk kam një punë normale, kështu vërtet prirem të kem miq të cilët janë shkrimtarë dhe artistë. Është kënaqësi që të kesh një grup njerëzish që mund t'i telefononi në mes të ditës për të shkuar së bashku në një drekë.

Unë nuk dua të studioj. I urrej studimet. Më pëlqen të mësuarit. Mësimi është i bukur.

Unë nuk mendoj se kam rënë ndonjëherë në dashuri, unë jam e sigurt se dikur do të bie në dashuri. Unë kam pasur raste të mëdha, edhe pse nuk jam ndeshur kurrë me ndonjë Brad Pitt.

Më pëlqen karriera e aktores tani për tani. Por pasi kam parë Apollo 13, ajo që unë me të vërtetë është që të jem astronaute. Unë vdes për të shkuar në një pistë astronautësh ​​verën e ardhshme!

Unë e dua aq shumë qumështin! Pi patjetër një gotë qumësht çdo ditë. Pra, tani kushdo që i bën ato reklamat me mustaqe qumështi, ata janë heronjtë e mi.

Unë flas hebraisht rrjedhshëm dhe madje edhe ëndërroj në hebraisht kur bëjmë vizita atje, një herë ose dy herë në vit.

Unë synoj të luaj role femrash të forta histori. Dua të bëj gjëra që nuk janë bërë deri tani.

Unë mendoj se shkolla është shumë më e vështirë se sa jeta reale. Njerëzit janë shumë më të pranuar, kur ata janë rritur.

Unë kam qenë padyshim ndryshe nga fëmijët e tjerë ... Unë kam qenë më ambicioze. Unë e dija se çfarë më ka pëlqyer dhe çfarë kam kërkuar dhe kam punuar me të vërtetë rëndë. Unë kam qenë një fëmijë shumë serioze.

Unë isha si një fëmijë cliched totale '80s. Unë kisha Barbies, natyrisht, si edhe poni e mia të vogla dhe fëmijët lakër bandazh, por kam përdorur për të shkatërruar ata. I përdorur për të nxjerrë të gjithë fytyrat e tyre dhe ia preu flokët e tyre.

Isha e ngazëllyer me të vërtetë kur mendoj për të qethur zero kokën time - kjo ishte diçka që unë do të doja të bëja prej kohësh dhe tani kisha një justifikim të mirë.

Ishte e bukur të hidhja tutje atë kotësi.

Kam qenë me të vërtetë në mësime kërcimi, gjashtë orë në javë, dhe ëndrra ime e vërtetë do të ishte në një shfaqje në Broadway.

Unë jam një Binjake, kështu që ndryshoj mendjen çdo ditë.

Unë kam frikë nga çdo gjë. Por, ndoshta kur ju keni frikë nga çdo gjë, disi iu duket sikur nuk keni frikë nga asgjë.

Jam gjithmonë në telefon, sepse nuk jam zakonisht me njerëzit që i dua.

Unë jam duke shkuar në kolegj. Nuk dua t'ia di në qoftë se kjo e shkatërron karrierën time. Më mirë të jem e zgjuar se një yll filmi.

Unë nuk jam e bindur rreth martesës.  Ta përkushtosh veten për një person është e shenjtë.

Unë jam goxha e vështirë për veten time në përgjithësi.

Unë kam qëndruar kundër producentë më parë, dhe madje edhe kundër një regjisori. I pashë ata duke qenë abuzivë. Shumë njerëz në xhirime janë të frikësuar të thonë gjë, kur ata nuk janë duke u trajtuar si duhet.

Nëse ju jeni një aktore apo muzikante, gjithkush mendon se ju jeni e nxehtë.

Ajo që më frikëson mua është të mendoj se një ditë unë nuk jam do të jetë në shkollë më.

Është gjithmonë e çuditshme që të jesh fëmijë në një shesh xhirimi, pasi ju trajtoheni si të barabartë, kur jeni duke punuar. Por atëherë kur ju pushoni, aktorët e tjerë kthehen te rimorkiot e tyre për të marrë shnaps dhe birrë, dhe mua sikur më thonë: shko në shkollë.

Babai im është një mjek, dhe kur isha 8 vjeçe, shkova në një nga konferencat e tij mjekësore ku u demonstruan kirurgjia lazer për një pulë. Unë kam qenë aq e çmendur se një pulë duhej të vdiste, nuk kam ngrënë më mish kurrë.

Babai im ka një rregull të përgjithshëm. Ai thotë se në qoftë se unë nuk e bëj një gjë në jetën e vërtetë nuk duhet ta bëj as në ekran.

Nëntëdhjetë për qind e të mësuarit është duke shikuar njerëzit e rritur. Kur ju jeni të rrethuar nga aktorë të mirë kjo e lehtëson punën tuaj.

Femrat i duan burrat e zgjuar më shumë se burrat i duan gratë e zgjuara.

Star Wars nuk e ka ndryshuar jetën time aspak.

Gjëja më e mirë e të qenit miq me prindërit tuaj është se pa marrë parasysh atë që bëni ju, ata duhet të kenë dashuri për ju.

I vetmi vend që unë jam njohur gjatë gjithë kohës është në Los Anxhelos, dhe kjo është vetëm rreth një herë në ditë. Ndjehem mjaft anonime.

Ka shumë filma ku ne jemi të interesuar të shohim jetën e njerëzve pa rënë dakord me atë që ata po bëjnë.

Ka gjithmonë presion, nga njerëzit e tjerë dhe vetja. Nëse ju jeni të kënaqur me ato që ju janë dhënë qëkur keni lindur, atëherë çfarë do të bëni një jetë të tërë? Ne vazhdojmë të mendojmë për gjëra të reja dhe për gjetjen e mënyrave më të mira për të bërë gjëra, sepse ne nuk jemi të kënaqur me atë që na janë dhënë.

Ka aq shumë gjëra për të bërë në botë. Po të isha e interesuar vetëm për të bërë filma, kjo do ta kufizonte jetën time.

Kur një djalë më thotë se unë jam e bukur, kjo nuk është diçka e dëshirueshme. E bukur është më e pakta që duhet të jesh për të dashurin tënd.

Kur unë isha 7 vjeçe, kam dhënë shfaqje për të gjithë në funeralin e gjyshit tim. Unë kam qenë gjithmonë paksa artiste.

Kur isha në kopsht, mësuesit më pyeti: A e dini se çfarë pune bën babai juaj për të jetuar? " Kështu që unë iu përgjigja: "Ai i ndihmon gratë për të mbetur shtatzënë!" Ata i telefonoi nënës sime dhe e pyeti: "Çfarë pune bën vërtet pikërisht burri juaj?"

Aktorët e rinj shpesh nuk mendojnë për pasojat e lakuriqësisë apo skenave seksi. Ata duan rolin aq shumë sa pranojnë të jenë të shfrytëzuar, dhe pastaj i bëjnë me turp familjen, miqtë dhe madje edhe të panjohurit.

ELIDA BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA MARCEL PROUST (Marsel Prust, 1871-1922) (06.23.2012)
AFORIZMA NGA EDGAR ALLAN POE (1809-1849) (05.22.2012)
AFORIZMA NGA ELVIS PRESLEY (Elvis Presli, 1935-1977) (05.08.2012)
AFORIZMA NGA PLUTARCH (Plutarku, 46-120) (04.20.2012)
AFORIZMA NGA SARAH PALIN (Sara Pejlin, 1964) (04.14.2012)
AFORIZMA NGA PLATO (Platoni, 427-347 para Krishtit) (04.08.2012)
AFORIZMA NGA MARY-KATE OLSEN (Meri-Keit Olsen, 1986) (03.09.2012)
AFORIZMA NGA YOKO ONO (Joko Ono, 1933) (02.20.2012)
AFORIZMA NGA GEORGE ORWELL (Xhorxh Oruell, 1905-1950) (02.04.2012)
AFORIZMA NGA RICHARD NIXON (Riçard Nikson, 1913-1994) (01.05.2012) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2021  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]