E Enjte, 07.29.2021, 12:10pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA PËR GRUAN

E Premte, 03.08.2013, 08:57am (GMT+1)Voal-online 8 MARS - Një grua është si një qeskë çaji – ti nuk e merr vesh sa e fortë është ajo, veç kur i hedh ujë të nxehtë.
Eleanor Roosevelt

Nëna ime ishte gruaja më e bukur në botë që kam parë.Të gjitha unë ja detyroj nënës sime. Unë ia atribuoj asaj të gjitha suksesin tim në jetë. Edukimin moral, intelektual dhe e fizike kam marrë prej saj.
George Washington

Një burrë i vërtetë dëshiron dy gjëra: rrezikun dhe lojën. Për këtë arsye ai do gruan, si lodrën më të rrezikshme.
Friedrich Nietzsche

Një nëne i duhen njëzet vjet për të bërë burrë djalin e saj, ndërsa një tjetër grua e bën budalla për vetëm njëzet minuta.
Robert Frost

Një diplomat është ai burrë që gjithmonë kujton ditëlindjen e një gruaje, por kurrë nuk e kujton moshën e saj.
Robert Frost

Një burrë mund të jetë i lumtur me çdo grua, për aq kohë sa ai nuk e dashuron atë.
Oscar Wilde

Një burrë është një krijesë e dobët në krahasim me një grua.
Honoré de Balzac

Unë jam një grua mbi çdo gjë tjetër.
Jackie Kennedy/ELIDA BUÇPAPAJ

ELIDA BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA ELIZABETH TAYLOR (Elizabet Tejlor, 1932-2011) (02.22.2013)
AFORIZMA PËR KOSOVËN (02.18.2013)
AFORIZMA NGA ALEXIS DE TOCQUEVILLE (Aleksis dë Tokëvij, 1805-1859) (02.05.2013)
AFORIZMA NGA ANTOINE DE SAINT-EXUPERY (Antuan dë Sent-Ekzyperi, 1900-1944) (01.14.2013)
AFORIZMA NGA SOCRATES (Sokrati, 469-399 para Krishtit) (12.19.2012)
AFORIZMA NGA ARTHUR SCHOPENHAUER (Artur Shopenhauer, 1788-1860) (12.03.2012)
AFORIZMA NGA RONALD REAGAN (Ronald Regan, 1911-2004) (10.29.2012)
AFORIZMA NGA ELEANORE ROOSEVELT (Eleanorë Ruzvelt, 1884-1962) (09.29.2012)
AFORIZMA NGA ARTHUR RIMBAUD (Artur Rembo, 1854-1891) (09.19.2012)
AFORIZMA NGA IBRAHIM RUGOVA (2.12.1944- 21.01.2006) (09.07.2012) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]