E Shtunë, 09.25.2021, 01:22pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA AVA GARDNER (1922-1990)
E Shtunë, 06.05.2010, 02:50pm (GMT+1)

Voal-online 5 qershor-Ngaqë unë isha pagëzuar si njëfarë sirene dhe luaja role femrash tunduese, njerëzit bënë gabim duke menduar se unë isha e tillë edhe jashtë ekranit. Ata nuk kishin si të bënin gabim më të madh.

Thellë-thellë unë jam tejet e sipërfaqëshme.

Mua nuk më pëlqejnë njerëzit të cilëve iu pëlqen të punojnë dhe flasin për punën sikur ajo të ishte një detyrë që Zot na ruaj. Kur nuk bëj asgjë mua më duket sikur shkrihem në ujë të ngrohtë. Tejet e kënaqëshme, tejet e përkryer.

Unë kam vetëm një ligj kur aktroj - besoji regjisorit dhe jepja atij zemrën dhe shpirtin.

Unë vuaja, unë vërtetë vuaja, me të tre burrat e mi. Dhe u përpoqa pa masë me të tre, duke filluar secilën martesë me një vendosmëri të tillë sikur ajo do të zgjaste gjithë jetën në pafundësi. E prapë se prapë asnjëra prej tyre nuk zgjati më shumë se një vit apo dy.

Unë mendoj se arsyeja kryesore pse martesat e mia dështuan ishte se unë dashurova gjithmonë tepër çiltërsisht, por kurrë nuk dashurova zgjuarsisht.

Ku është puna? Fytyra ime, shiheni mirë, duket plot jetë./Elida Buçpapaj

Elida Buçpapaj


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA JOHANN WOLFGANG GOETHE (JOHAN VOFLGANG GËTE, 1749-1832) (05.30.2010)
AFORIZMA NGA CHARLES DE GAULLE (SHARL DE GOL, 1890-18970) (05.21.2010)
AFORIZMA NGA GRETA GARBO (1905-1990) (05.12.2010)
AFORIZMA NGA MOHANDAS GANDHI - MAHATMA GANDI (1869-1948) (05.04.2010)
AFORIZMA NGA ROBERT FROST (1874-1963) (04.24.2010)
AFORIZMA NGA ANATOL FRANCE (Anatol Frans, 1844-1924) (04.13.2010)
AFORIZMA NGA BENJAMIN FRANKLIN (1706-1790) (04.01.2010)
AFORIZMA NGA ERICH FROMM (Erih From, 23 mars 1900-18 mars 1980) (03.23.2010)
AFORIZMA NGA JANE FONDA (XHEIN FONDA, LINDUR MË 21 DHJETOR 1937) (03.21.2010)
AFORIZMA NGA WILLIAM FAULKNER (Uilliam Folkner, 1897-1962) (03.14.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]