E Enjte, 05.13.2021, 07:15am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Eva Longoria Parker shtrin biznesin e saj të restoranteve edhe në aeroporte
E Hënë, 08.17.2009, 04:27pm (GMT+1)

 

 

Voal-online –Eva Longoria Parker e ka marrë vërtetë sertiozisht. Aktorja yll e Desperate Housewives star – e cila përveçse xhiron filmin fitues të çmimit Emmy të rrjetit televiziv ABC, është gjithashtu zëdhënëse e shoqatës bamirëse Padres Contra El Cancer si dhe fytyra e prodhimeve L'Oreal – është duke hapur restorantin e saj të dytë në prag të Vitit të Ri 2010 dhe ka në plan ta përhapë nëpër aeroporte anembanë Amerikës.

Duke e përshkruar veten “tejet të trallisur se po hap Beso Vegas," aktorja 34 vjeçare ka thënë për PEOPLE: "Vegas ka energjinë më të madhe në botë. Është një qytet ushqyes, i cili është I hatashëm për ne për shkak të menyse¨sonë. Gjithçka që ofrojmë është unike. Askush në Vegas nuk gjen diçka të ngjashme.”

Longoria Parker thotë se restoranti është ende në ndërtim – por dizajni dhe menyja – do të jenë të ngjashme me restorantin e saj të parë, Hollywood's Beso.

Në ndryshim nga restoranti i parë tek I dyti “do të ketë gjellë speciale dhe pije - stil Vegas," thotë ajo. “Edhe në katin e sipërm do të jetë një sallon të quajtur Eve."

 

 

Ndonëse ajo lë një herë në muaj xhirimet dhe shkon me vaion për të mbikqyrur biznesin, pronarja thotë se nuk ka ndërmend të bëj më shpesh udhëtime dhe përkushtim.

"Jam një adhuruese e madhe e artit të guzhinës. Më pëlqen pa masë të gatuaj dhe t’I kënaq klientët, prandaj më duket vetja tamam në terrenin tim;” thotë Longoria Parker, e cila e konsideron restorantin si “shtëpia ime e dytë. Burri im Tony do të hajë atje në mëngjes, mesditë dhe natën nëse ai është hapur!”

As me dy restorante Longoria Parker nuk ka ndërmend ta ndalë shtrirjen. Ajo do të hapë restorante të vegjël, besitos, pranë aeroporteve, të cilat do të kenë një meny të kufizuar. “Ne sapo nënshkruam kontratën e parë me një aeroport, në Los Anxhelos, thotë ajo, dhe ishim tejet të trallisur!”

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Jeta dhe vepra e këngëtarit amerikan Pit Siger (08.16.2009)
Kujtohet 40 vjetori i festivalit të Udstokut (08.16.2009)
Don't cry for Paula Abdul (08.12.2009)
Abdul lë reality shown American Idol, nuk arrin të gjejë pajtim për rrogën (08.10.2009)
Grupi Shugarland nis turneun në SHBA (08.03.2009)
Eliza Dushku femra e gjashtë më e bukur në botë (08.01.2009)
Flokët e Majkëll Xheksonit do të bëhen diamantë (07.30.2009)
George-Clooney-Elisabetta Canalis, përvëlim dashurie? (07.28.2009)
Publikohet kënga e padëgjuar e Xhon Lenonit (07.26.2009)
Anita Ekberg shtrohet me urgjencë në spital (07.20.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]