E Premte, 05.27.2022, 04:12pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VDIQ JIMMY SCOTT - KËNGËTARI XHAZ ME ZË ENGJËLLI

E Hënë, 06.16.2014, 08:06am (GMT+1)


Këngëtari i muzikës xhaz, Jimmy Scott, zëri karakteristik hermafrodit i të cilit i siguroi adhurimin edhe të legjendave Ray Charles dhe Lou Reed, ka vdekur në moshën 88 - vjeçare.

Lajmin për vdekjen e këngëtarit u dha nga bashkëshortja e tij.

Scott ka vdekur në gjumë në shtëpinë e tij në Las Vegas si rezultat i një arresti kardiak, pas një sëmundje të gjatë, ka thënë bashkëshortja e tij, Jeannie Scott, gjatë një interviste dhënë me telefon për Reutersin.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LËNDOHET AKTORI HARRISON FORD (06.13.2014)
ANGELINA JOLIE KËSHILLON TË DHUNUARAT - MOS U FSHIHNI (06.11.2014)
AKTORI TRACY MORGAN ËSHTË RËNDË PAS AKSIDENTITKamioni përplasi limuzinën ku ai po udhëtonte (06.08.2014)
GoT - SERIA MË POPULLORE NË HISTORINË E HBO (06.06.2014)
'MALEFICIENT' NË KRYE TË FILMAVE MË TË SHIKUAR (06.02.2014)
SHPËTIMI I IMAZHEVE DIGITALE TË ANDY WARHOL (06.01.2014)
YouTube - DY MILIARDË SHIKIME PËR 'GANGHAM STYLE' (05.31.2014)
SULMOHET FIZIKISHT AKTORI BRAD PITT (05.29.2014)
'PALMËN E ARTË' E FITON REGJISORI TURK NURI BILGE CEYLAN (05.25.2014)
18 FILMAT NË KONKURIM PËR PALMËN E ARTË 2014 (05.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]