E Premte, 05.27.2022, 04:23pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
BRITANIA IA JEP TITULLIN 'DAMË' ANGELINA JOLIES

E Hënë, 06.16.2014, 08:48am (GMT+1)


Britania do e bëjë aktoren amerikane, Angelina Jolie një damë nderi për shërbimet që kjo ja ka bërë politikës së jashtme britanike dhe fushatën për t’i dhënë fund dhunës seksuale në zonat e luftës.

Fituesja e çmimit Oskar, e cila është edhe e dërguara speciale e Komisionerit të OKB-së për Refugjatë (UNHCR-së), ishte në mesin e 1149 personave që do të nderohen për kontributin e dhënë për shoqërinë britanike.

Lista me emra në fakt është lista e personave që do të nderohen në ditëlindjen e Mbretëreshës Elizabeta II.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VDIQ JIMMY SCOTT - KËNGËTARI XHAZ ME ZË ENGJËLLI (06.16.2014)
LËNDOHET AKTORI HARRISON FORD (06.13.2014)
ANGELINA JOLIE KËSHILLON TË DHUNUARAT - MOS U FSHIHNI (06.11.2014)
AKTORI TRACY MORGAN ËSHTË RËNDË PAS AKSIDENTITKamioni përplasi limuzinën ku ai po udhëtonte (06.08.2014)
GoT - SERIA MË POPULLORE NË HISTORINË E HBO (06.06.2014)
'MALEFICIENT' NË KRYE TË FILMAVE MË TË SHIKUAR (06.02.2014)
SHPËTIMI I IMAZHEVE DIGITALE TË ANDY WARHOL (06.01.2014)
YouTube - DY MILIARDË SHIKIME PËR 'GANGHAM STYLE' (05.31.2014)
SULMOHET FIZIKISHT AKTORI BRAD PITT (05.29.2014)
'PALMËN E ARTË' E FITON REGJISORI TURK NURI BILGE CEYLAN (05.25.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]