E Premte, 05.27.2022, 04:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
TEKSTET E DYLANIT PRITET TË THYEJNË REKORD NË SOTHEBY

E Djelë, 06.22.2014, 03:28pm (GMT+1)


Tekstet e këngëve të Bob Dylanit, “Like a Rolling Stone” dhe këngës tjetër, “A Hard Rain’s A – Gonna Fall”, pritet të jenë shitja më e madhe në shtëpinë e aukcioneve, “Sotheby”, javën e ardhshme.
 
Gjatë këtij aukcioni, pritet të shiten edhe relike të “Beatles”, “Rolling Stones” dhe Elvis Presleyt.
 
Teksti i “Like a Rolling Stone” raportohet se mund të shitet për 2 milionë dollarë, derisa teksti i këngës, “A Hard Rain”, vlerësohet në mes shumës 400 mijë deri në 600 mijë dollarë.
 
“Like a Rolling Stone” konsiderohet si kënga me ndikmin më të madh në muzikën e pasluftrave.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRITANIA IA JEP TITULLIN 'DAMË' ANGELINA JOLIES (06.16.2014)
VDIQ JIMMY SCOTT - KËNGËTARI XHAZ ME ZË ENGJËLLI (06.16.2014)
LËNDOHET AKTORI HARRISON FORD (06.13.2014)
ANGELINA JOLIE KËSHILLON TË DHUNUARAT - MOS U FSHIHNI (06.11.2014)
AKTORI TRACY MORGAN ËSHTË RËNDË PAS AKSIDENTITKamioni përplasi limuzinën ku ai po udhëtonte (06.08.2014)
GoT - SERIA MË POPULLORE NË HISTORINË E HBO (06.06.2014)
'MALEFICIENT' NË KRYE TË FILMAVE MË TË SHIKUAR (06.02.2014)
SHPËTIMI I IMAZHEVE DIGITALE TË ANDY WARHOL (06.01.2014)
YouTube - DY MILIARDË SHIKIME PËR 'GANGHAM STYLE' (05.31.2014)
SULMOHET FIZIKISHT AKTORI BRAD PITT (05.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]