E Premte, 05.27.2022, 05:44pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
KOMPOZITORI UDHËHEQ JURINË E FESTIVALIT TË VENEDIKUT

E Hënë, 06.23.2014, 06:26pm (GMT+1)


Për herë të parë, një kompozitor do ta udhëheqë jurinë ndërkombëtare të Festivalit të Filmit në Venedik.
 
Organizatorët kanë njoftuar sot se presidenti i jurisë për këtë vit do të jetë kompozitori francez, Alexandre Desplat, gjashtë herë i nominuar për Oskar dhe fitues i çmimit, “Golden Globes”.
 
Portofolio e tij përfshinë edhe angazhimin në filmat “Godzilla”, “The Kings Speech”, “Argo” dhe “Philomena”.
 
Desplat e ka filluar karrierën e tij në kinemanë franceze, ndërsa angazhimin në Hollywood e ka nisur në vitin 2003 pas komponimit të muzikës për filmin, “Girl with e Pearl Earring”.
 
Edicioni i 71-të i festivalit të filmit në Venedik, që shpesh paraqet filma artistik jo konvencional, fillon më 27 gusht dhe përfundon më 6 shtator.
 
Juria e përbërë prej nëntë personave në fund e jep “Luanin e Artë” për filmin më të mirë dhe shtatë çmime të tjera.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TRE FILMAT MË TË SUKSESSHËM NË SHBA E KANADA (06.22.2014)
TEKSTET E DYLANIT PRITET TË THYEJNË REKORD NË SOTHEBY (06.22.2014)
BRITANIA IA JEP TITULLIN 'DAMË' ANGELINA JOLIES (06.16.2014)
VDIQ JIMMY SCOTT - KËNGËTARI XHAZ ME ZË ENGJËLLI (06.16.2014)
LËNDOHET AKTORI HARRISON FORD (06.13.2014)
ANGELINA JOLIE KËSHILLON TË DHUNUARAT - MOS U FSHIHNI (06.11.2014)
AKTORI TRACY MORGAN ËSHTË RËNDË PAS AKSIDENTITKamioni përplasi limuzinën ku ai po udhëtonte (06.08.2014)
GoT - SERIA MË POPULLORE NË HISTORINË E HBO (06.06.2014)
'MALEFICIENT' NË KRYE TË FILMAVE MË TË SHIKUAR (06.02.2014)
SHPËTIMI I IMAZHEVE DIGITALE TË ANDY WARHOL (06.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]