E Premte, 05.27.2022, 04:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
SHBA - KA VDEKUR KËNGËTARI DHE KOMPOZITORI BOBBY WOMACK

E Shtunë, 06.28.2014, 07:21pm (GMT+1)Këngëtari dhe kompozitori amerikan, Bobby Womack, ka vdekur në moshën 70 vjeçare.

Karriera e tij ka filluar me muzikë kishtare me vëllezërit e tij në vitet e 50-ta.

Si udhëheqës i grupit The Valentinos, grupi që e formoi me vëllëzërit e tij, Womack u bë i njohur me këngën “Lookin’ For A Love”.

Pasi grupi u shkatërrua, Womack luajti me kitarë në përcjellje të këngëtarëve dhe këngëtareve, Aretha Franklin, Dusty Springfild dhe Ray Charles.

Në hitet e tij përfshihen edhe këngët “It’s All Over Now”, e kënduar nga grupi Rolling Stones, në vitin 1964, dhe “Trust Me” e këngëtares, Janis Joplin, që doli në shitje pas vdekjes së saj.

Bobby Womack, gjatë viteve të fundit ka vuajtur nga disa sëmundje, përfshirë diabetin, kancerin e prostatës, probleme me zemër, e të tjera.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ARRESTOHET PËR SJELLJE TË DHUNSHME AKTORI SHIA LABEOUF (06.27.2014)
LANA DEL REY KRYESON LISTËN E ALBUMEVE NË SHBA (06.27.2014)
ANGELINA JOLIE - SERBËT JANË KRIMINELË (06.24.2014)
KOMPOZITORI UDHËHEQ JURINË E FESTIVALIT TË VENEDIKUT (06.23.2014)
TRE FILMAT MË TË SUKSESSHËM NË SHBA E KANADA (06.22.2014)
TEKSTET E DYLANIT PRITET TË THYEJNË REKORD NË SOTHEBY (06.22.2014)
BRITANIA IA JEP TITULLIN 'DAMË' ANGELINA JOLIES (06.16.2014)
VDIQ JIMMY SCOTT - KËNGËTARI XHAZ ME ZË ENGJËLLI (06.16.2014)
LËNDOHET AKTORI HARRISON FORD (06.13.2014)
ANGELINA JOLIE KËSHILLON TË DHUNUARAT - MOS U FSHIHNI (06.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]