E Premte, 05.27.2022, 04:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
ITALIA MIRATON NJË LIGJ VETËM PËR GEORGE CLOONEYN

E Djelë, 06.29.2014, 03:22pm (GMT+1)Autoritetet vendore të Lombardisë kanë miratuar një ligj të ri për mbrojtjen e vilës luksoze të artistit amerikan George Clooney në Liqenin Chomo, transmeton gazeta aerikan US Weekly.

"Që nga tani është krejtësisht e ndaluar ndalja para vilës së Clooneyt. Kjo bëhet për çështje komunikacioni dhe sigurie", ka deklaruar për këtë gazetë Roberto Pozi, prefekt i qytezës Lailo buzë Liqenit Chomo.

Ky ligj atipik ka hyrë në fuqi më 21 qershor dhe do të vlejë deri 30 shtator, në periudhën kur është paparaparë martesa e Clooneyt me të fejuarën Amal Alamuddin.

Tash për tash nuk dihet saktësisht se ku do të bëhet martesa, ndërsa medie supozojnë se festa do të zhvillohet në Lombardi.

Në rast të mosrespektimit të Ligjit Clooney pason dënimi 500 eure.kd


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHBA - KA VDEKUR KËNGËTARI DHE KOMPOZITORI BOBBY WOMACK (06.28.2014)
ARRESTOHET PËR SJELLJE TË DHUNSHME AKTORI SHIA LABEOUF (06.27.2014)
LANA DEL REY KRYESON LISTËN E ALBUMEVE NË SHBA (06.27.2014)
ANGELINA JOLIE - SERBËT JANË KRIMINELË (06.24.2014)
KOMPOZITORI UDHËHEQ JURINË E FESTIVALIT TË VENEDIKUT (06.23.2014)
TRE FILMAT MË TË SUKSESSHËM NË SHBA E KANADA (06.22.2014)
TEKSTET E DYLANIT PRITET TË THYEJNË REKORD NË SOTHEBY (06.22.2014)
BRITANIA IA JEP TITULLIN 'DAMË' ANGELINA JOLIES (06.16.2014)
VDIQ JIMMY SCOTT - KËNGËTARI XHAZ ME ZË ENGJËLLI (06.16.2014)
LËNDOHET AKTORI HARRISON FORD (06.13.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]