E Enjte, 01.27.2022, 01:36pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
GARTH BROOKS SHKAKTON POLEMIKA NË IRLANDË

E Mërkurë, 07.09.2014, 08:40am (GMT+1)Të pesë koncertet e këngëtarit amerikan, Garth Brooks në Irlandë janë anuluar pasi dy nga koncertet, biletat për të cilat ishin shitur në tërësi, nuk kanë marr leje nga Këshilli i Qytetit.

Siç raporton Retuers-i, anulimi i koncerteve është bërë temë debati në tërë vendin duke u debatuar jo vetëm në të gjitha mediat e vendit dhe duke zënë ballinat e revistave, por kjo është debatuar edhe në parlament.

Vendimi për anulim është marrë pasi Këshilli i Qytetit të Dublinit i ka pranuar si të drejta ankesat e banorëve vendës të cilët e kanë kundërshtuar mbajtjen e pesë koncertëve një pas një në stadiumin, “Croke Park” të qytetit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LAMTUMIRË LOUIS ZAMPERINI - HEROI I FUNDIT I ANGELINA JOLIEProtagonisti i vërtetë i 'Unbrokën' vdiq nga pneumonia në moshën 97 vjeçare (07.06.2014)
KEATON E DOUGLAS PËR HERË TË PARË BASHKË NË NJË SHESH XHIRIMI (07.04.2014)
ZBULOHET RINIA E ERRËT E ANGELINA JOLIE (07.04.2014)
JAMES BOND NË MOSKË PËRMES NJË EKSPOZITE (06.30.2014)
FILMI 'THIRD PERSON' (06.29.2014)
ITALIA MIRATON NJË LIGJ VETËM PËR GEORGE CLOONEYN (06.29.2014)
SHBA - KA VDEKUR KËNGËTARI DHE KOMPOZITORI BOBBY WOMACK (06.28.2014)
ARRESTOHET PËR SJELLJE TË DHUNSHME AKTORI SHIA LABEOUF (06.27.2014)
LANA DEL REY KRYESON LISTËN E ALBUMEVE NË SHBA (06.27.2014)
ANGELINA JOLIE - SERBËT JANË KRIMINELË (06.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]