E Mërkurë, 05.12.2021, 12:56am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
DEBBIE REYNOLDS NDEROHET ME ÇMIM PËR ARRITJET JETËSORE

E Martë, 08.19.2014, 11:33am (GMT+1)Debbie Reynolds, ylli i filmave të njohur si “Singing in the Rain” dhe “How the West Was Won”, do të nderohet për arritje jetësore nga kolegët e saj, në ndarjen e çmimeve “Screen Actors Guild”, raporton Reuters.

Reynolds, tani 82 vjeçare, do e marrë këtë çmim në janar të vitit të ardhshëm, për sukseset e saj si aktore, këngëtare, vallëtare dhe për përpjekjet e saj për të ruajtur filmin historik, thuhet në sqarimin e organizatorëve të “Screen Actors Guild”.

Ajo do të nderohet edhe për përpjekjet e saj humanitare, që përfshinë edhe themelimin e organizatës që lufton stigamtizmin e sëmundjeve mendore, në vitin 1955.

Së fundi ajo ka marrë pjesë në filmin e Steven Soderbergh, “Behind the Candelabra” duke luajtur rolin e nënës së Michael Douglasit.

Fituese e të njejtit çmim për këtë vit është aktorja me origjinë nga Puerto Riko, Rita Moreno.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FORBES - GISELE BUNDCHEN ËSHTË MODELJA MË E PAGUAR NË BOTË (08.19.2014)
FOTOT E FUNDIT TË ROBIN WILLIAMS - SHKREPUR 24 ORË PARA VDEKJES (08.15.2014)
U NDA NGA JETA AKTORJA LEGJENDARE LAUREN BACALL (08.15.2014)
SHUHET AKTORI ROBIN WILLIAMS (08.12.2014)
BRENDAN GLEESON NË FILMIN E RI CALVARY (08.10.2014)
BEYONCE NDEROHET ME ÇMIM NGA MTV (08.09.2014)
RADCLIFFE PAS HARRY POTTER - I KTHEHET 'REALITETIT' (08.06.2014)
MINORITETET S'PËRFAQËSOHEN SA DUHET NË FILMAT E HOLLYWOODIT (08.06.2014)
'GUARDIAN OF GALAXY' - MË I PËLQYERI NË BOTË (08.05.2014)
FORBES - BULLOCK MË E PAGUARA (08.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]