E Enjte, 05.13.2021, 08:22am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
REVISTA PEOPLE - AKTORI AUSTRALIAN CHRIS HEMSWORTH ËSHTË 'BURRI MË TUNDUES NË BOTË'

E Mërkurë, 11.19.2014, 08:22am (GMT+1)Voal-online.ch - (Reuters) - Ylli i filmit "Thor", Chris Hemsworth u shpall nga revista People 'burri më tundues i gjallë' ("sexiest man alive") mbrëmë vonë gjatë emisionit talk show "Jimmy Kimmel Live."

Hemsworth, 31 vjeç, u shfaq nëpërmjet Skype dhe iu përgjigj pyetjeve të publikut lidhur me moshën, nëse është beqar dhe se a është aktor.

Ylli i "Thor: The Dark World" dhe "The Avengers" drejtoi gishtin tek fytyra e tij dhe i falënderoi prindërit që 'i bënë të gjitha këo gjera bashkë'. Hemsworth u vlerësua edhe për koeficientin e zgjuarsisë, bazuar në një test IQ, dhe jo vetëm për pamjen fizike.

Emërtimet e till nga revista filluan më 1985, kur shpalli bashkëqytetarin e tij australian Mel Gibson, atëherë 27 vjeç, deri tek John F. Kennedy Jr. më 1988, apo tek 59 vjeçari Sean Connery një vit më vonë.

Johnny Depp, George Clooney, Brad Pitt e Richard Gere janë emërtuar dy herë.

Hemsworth, filmi i parë i të cilit ishte më 2009, "Star Trek", është i martuar me aktoren spanjolle Elsa Pataky. Ai do të jetë në ballinën e parë të revistës People në numrin që publikohet të premten.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EKSPOZITË ME KOSTUME FILMASH TË HOLLIVUDIT (11.17.2014)
BOTOHEN FOTOGRAFI TË PAPARA NDONJËHERË TË KURT COBAIN (11.07.2014)
JOLIE BIONDE NË FILMIN E RI ME PITTIN (11.03.2014)
NJË PORTRET INTIM I LEGJENDARIT MUHAMET ALI (11.03.2014)
VDIQ BASISTI LEGJENDAR JACK BRUCE (10.27.2014)
NJË FILM I RI MBI INTEGRITETIN E MEDIAS (10.22.2014)
10 FEMRAT MË JOSHËSE TË EKRANIT BOTËROR (10.22.2014)
ESQUIRE - PENELOPE CRUZ, FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË (10.13.2014)
BEN AFFLECK NË MBROJTJE TË ISLAMIT (10.05.2014)
ASHTON KUTCHER, MILA KUNIS - EMRI I VAJZËS SONË ËSHTË WYATT ISABELLE (10.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]