E Enjte, 05.13.2021, 07:25am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
OBAMA MIRËPRET SHFAQJEN E FILMIT 'THE INTERVIEW'

E Mërkurë, 12.24.2014, 10:12am (GMT+1)Shtëpia e Bardhë ka bërë me dije se presidenti amerikan Barak Obama e ka përshëndetur vendimin e kompanisë Sony Pictures për ta shfaqur në disa kinema amerikane filmin “The Interview”, një komedi për vrasjen fiktive të liderit verikorean Kim Jong Un.

Përmes një deklarate të lëshuar më 23 dhjetor, zëdhënësi Eric Schultz, ka thënë se Shtetet e Bashkuara “besojnë në fjalën e lirë dhe në në të drejtat e artistëve”.

Filmi “The Interview” pritet të shfaqet më 25 dhjetor në 200 kinema dhe shtëpi arti.

Syny Pictures e kishte anuluar shfaqjen e këtij filmi pas një sulmi kibernetik dhe pas kërcënimeve që kanë marrë kinematë.

Uashingtoni e ka akuzuar Phenjanin për këtë sulm kibernetik ndërsa Obama është zotuar për “përgjigje proporcionale”.

Koreja e Veriut ka pasur ndërprerje të internetit për orë të tëra gjatë të hënës dhe të martës.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SONY DO TË SHFAQË 'THE INTERVIEW' NË DISA KINEMA (12.24.2014)
OBAMA - SONY PICTURES GABOI (12.20.2014)
VDIQ AKTORJA ITALIANE VIRNA LISI (12.19.2014)
KËRCËNIME PËR SULME NDAJ KINEMAVE NËSE SHFAQET 'THE INTERVIEW' (12.18.2014)
ROBIN WILLIAMS KRYESON LISTËN E KËRKIMEVE NË GOOGLE (12.16.2014)
VIDHET SKENARI I FILMIT TË RI JAMES BOND (12.15.2014)
FILMI 'THE IMITON GAME' (12.15.2014)
JA KANDIDIMET PËR GOLDEN GLOBE 2015 (12.11.2014)
AUTORËT ME NDIKIM MË TË MADH NË HOLLIVUD (12.07.2014)
PUBLIKOHEN NOMINIMET PËR ÇMIMET GRAMMY 2014 (12.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]