E Enjte, 05.13.2021, 08:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
FILMI THE INTERVIEW - SOT NË QINDRA KINEMA AMERIKANE

E Enjte, 12.25.2014, 06:37pm (GMT+1)


Kinokomedia e debatuar The Interview, prodhim i kompanisë Sony Pictures, fillon të shfaqet sot në disa kinema  amerikane. Një javë më parë, kompania vendosi të mos e shfaqte filmin në SHBA, për shkak të kërcënimeve për akte terroriste.

Qindra kinema të pavarura dhe disa rrjete të vogla kinemash, do të ndjekin planin e mëparshëm të kompanisë Sony Pictures për shfaqjen e filmit ditën e Krishtlindjes. Fillimisht, Sony tha se filmi “The Interview” do të shfaqej në 200 kinema të pavarura, por pastaj e ndryshoi shifrën, duke e rritur në mbi 300 kinema.

Sony e shpërndau filmin dje përmes disa platformave dixhitale, si YouTube, Google Play dhe Microsoft Xbox.  Por njëri nga aktorët që interpretojnë në film, Seth Rogen, tha në Twitter se një kinokomedi shijohet më mirë në një kinema të mbushur me njerëz, “pra, në se keni mundësi, shikojeni filmin në kinema”. 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OBAMA MIRËPRET SHFAQJEN E FILMIT 'THE INTERVIEW' (12.24.2014)
SONY DO TË SHFAQË 'THE INTERVIEW' NË DISA KINEMA (12.24.2014)
OBAMA - SONY PICTURES GABOI (12.20.2014)
VDIQ AKTORJA ITALIANE VIRNA LISI (12.19.2014)
KËRCËNIME PËR SULME NDAJ KINEMAVE NËSE SHFAQET 'THE INTERVIEW' (12.18.2014)
ROBIN WILLIAMS KRYESON LISTËN E KËRKIMEVE NË GOOGLE (12.16.2014)
VIDHET SKENARI I FILMIT TË RI JAMES BOND (12.15.2014)
FILMI 'THE IMITON GAME' (12.15.2014)
JA KANDIDIMET PËR GOLDEN GLOBE 2015 (12.11.2014)
AUTORËT ME NDIKIM MË TË MADH NË HOLLIVUD (12.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]