E Premte, 12.03.2021, 08:55pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
ELIOT ENGEL SHPALLET QYTETAR NDERI I PEJËS
E Premte, 11.11.2011, 08:39pm (GMT+1)

Pejë, 11 nëntor 2011 - Në seancën e së premtës të Asamblesë Komunale të Pejës, këshilltarët komunalë të Komunës së Pejës shpallën qytetar nderi kongresmenin amerikan Eliot Engel, në shenjë mirëmnjohje për kontributin e tij të madh për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Propozimi i kryetarit të komunës, Ali Berisha, që kongresisti amerikan të nderohet me titullin qytetar nderi i komunës së Pejës, u përkrah unanimisht nga të gjithë asambleistët.

Poashtu gjatë mbledhjes së asamblesë komunale pas diskutimeve dhe disa sugjerimeve nga këshilltarët në mënyrë unanime është aprovuar Strategjia për Zhvillimin e Arsimit në Komunën e Pejës për periudhën afatmesme 2011 - 2016...

(http://www.kosovapress.com)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRIGITTE BARDOT: 'DUA NJË BURRË OSE NJË TË DASHUR''Unë grabitqarja e dashurisë ndihem vetëm. Sarkozy? Më bën të qaj' (11.11.2011)
GJENDJA NË VERIUN E KOSOVËS, GËRSHETIM I PËRFITIMEVE FINANCIARE DHE POLITIKËS (11.11.2011)
SHBA NDERON FORCAT E ARMATOSURA NË DITËN E VETERANËVE (11.11.2011)
11.11.11: DASHURI NË AJËR (11.11.2011)
GJURMËVE TË ZHDUKJES SË PILOTIT SINAN ABEDIN VITIJA (11.10.2011)
SHBA: SOT DO TË PUBLIKOHET DËSHMIA E PRESIDENTIT RICHARD NIXON PËR WATERGATE (11.10.2011)
FRIKË NË IRAN NGA SULMI USHTARAK IZRAELIT (11.10.2011)
SHBA: SHENJA KOMPROMISI NGA LIGJVËNËS TË TË DYJA PARTIVE PËR ULJEN E DEFICITIT (11.10.2011)
YLLI I SHAKIRËS NDRIT NË HOLLYWOOD (11.09.2011)
TOPI SI KËRCËNIM ELEKTORAL (11.09.2011) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]