E Djelë, 06.20.2021, 03:01pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
JOHNNY DEPP DHE VANESA PARADIS U NDANË PAS 14 VJETËSH BASHKËJETESE
E Mërkurë, 06.20.2012, 07:54am (GMT+1)

Voal-online - LOS ANXHELOS (Reuters) - Yllli i "Pirates of the Caribbean" Johnny Depp është ndarë nga partnerja e tij e 14 viteve, këngëtarja dhe aktorja francze Vanessa Paradis, bëri të ditur të martën një përfaqësues i aktorit.

"Johnny Depp dhe Vanessa Paradis janë ndarë miqësisht. Ju lutem të respektoni privatësinë e tyre dhe, më e rëndësishmja, privatësinë e fëmijëve të tyre," tha publicisti i Depp, Robin Baum, në një deklaratë. Lajmi vjen pas raporteve të publikuara më herët gjatë këtij viti lidhur me problemet në marrëdhëniet e çiftit, ndonëse Depp i pati mohuar thashethemet për ndarjen e tyre në gazetën birtanike The Sun në maj.

Depp, 49 vjeç, filloi lidhjet me Paradis, 39 vjeçe, në vitin 1998, pas ndarjes së tij nga supermodelja britanike Kate Moss. Ai dhe Paradis luajtën bashkë në filmin e Roman Polanskit "The Ninth Gate", në vitin 1999. Depp dhe Paradis kanë dy fëmijë, Lily-Rose, 13 vjeçe, dhe 9-vjeçarin Jack, dhe kanë shtëpi në Francë, Los Anxhelos si dhe një ishull privat në Karaibe.

Ata nuk u martuan asnjëherë, ndonëse Depp ka qenë i martuar një herë më parë, me Lori Anne Allison midis 1983 e 1985, dhe pati një marrëdhënie shumë të bujshme me aktoren Winona Ryder në fillim të viteve 1990.

Depp u bë me famë në vitet 1980 në seritë e televizionit Fox, "21 Jump Street", duke pasuar me filma si "Donnie Brasco", "Chocolat" dhe serialin "Pirates of the Caribbean". Aktori është gjithashtu i njohur për bashkëpunimet e shumta me regjisorin Tim Burton në filma si "Edward Scissorhands", "Sleepy Hollow" dhe "Alice In Wonderland."/Elida Buçpapaj

Elida Buçpapaj


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
IKJA E KOLONELITNga ZEQIR LUSHAJ (06.20.2012)
U PËRKUJTUA NË PËRVJETORIN E PARË TË VDEKJES NEKIBE KELMENDI (06.19.2012)
45 VITET E NIKOLË KIDMAN DIVËS MË DIVË TË HOLLIVUDIT(Ilustruar me foto të Nikolë Kidman në Kosovë më 2006) (06.19.2012)
TONY BLAIR SIMBOL I BESIMIT, OPTIMIZMIT DHE SHPRESËS PËR SHQIPTARËT E KOSOVËS (06.18.2012)
GREQIA SHPËTON SIPAS NOBELISTIT PAUL KRUGMAN TEK NYT:VETËM EURO MUND TA SHPËTOJË GREQINË - Gjermanët dhe Banka Qendrore duhet të ndryshojnë sjelljen! (06.18.2012)
FRANCË: TRIUMFON E MAJTA, SEGOLENE ROYAL, ISH GRUAJA E HOLLANDE HUMB - E TRADHTUAR NGA BASHKËSHORTJA AKTUALE E PRESIDENTIT TË FRANCËS (06.18.2012)
U VU GURTHEMELI I SHTËPISË MUZE TË LIDERIT KOMBËTAR UKSHIN HOTI (06.17.2012)
BEKIM FEHMIU: ÇËSHTJA SHQIPTARE, TAKIMI I TIJ ME JOSEPH DIOGUARDIN MË 1991 (06.17.2012)
TEUTA ARIFI: MAQEDONIA TË FOKUSOHET NË PËRFITIMET NGA DIALOGU ME BEnë (06.17.2012)
PRESIDENTI I ZGJEDHUR BUJARIN NISHANI NË NJË VETËRRËFIM (06.17.2012) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2021  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]