E Enjte, 05.13.2021, 08:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
RTK: 10 mijë 500 qytetarë serbë janë pajisur me letërnjoftime të Kosovës
E Enjte, 09.24.2009, 05:09pm (GMT+1)

 

 

 

 

 

Falë angazhimit të vazhdueshëm të MPB-së për përmirësimin e shërbimeve ndaj qytetarëve, kjo ministri ka ofruar edhe shërbimin me orar të zgjatur që përfshin edhe punën gjatë ditëve të shtunë.

Ministria e Punëve të Brendshme posaçërisht ka ndërmarrë veprime specifike për të inkurajuar edhe pjesëtaret e të gjitha komuniteteve që të pajisen me dokumente identifikimi. Vlen të theksohet se ka një regjistrim shumë të madh të të gjitha komuniteteve dhe pajisje të tyre me letërnjoftime.
Posaçërisht është vërejtur një rritje në numrin e regjistrimit nga komuniteti serb dhe si rezultat deri më tash janë pajisur më shumë se 10,500 (dhjetëmijë e pesëqind) shtetas me letërnjoftime të Republikës së Kosovës.

Gjithashtu është e një rëndësie të veçantë se MPB-ja në mënyre që të ofrojë shërbime sa më të mira dhe profesionale për qytetarët ka hapur Qendrat e Regjistrimit Civil në të gjitha komunat e Republikës së Kosovës dhe është duke bërë përgatitje edhe për hapjen e Qendrave të reja në përputhje me procesin e decentralizimit.

Ministria e Punëve të Brendshme dëshiron të shfrytëzojë prapë rastin dhe fton qytetaret e Republikës së Kosovës të aplikojnë dhe të pajisen me dokumente identifikimi dhe të votojnë me këto dokumente në zgjedhjet lokale qe po afrohen.

Gjithashtu ju informojmë se Qendrat e Regjistrimit Civil ende punojnë me orar të zgjatur prej orës 08:00-19:00 prej të hënës deri të premten dhe të shtunave prej orës 08:00 – 16:00. Ministria e Punëve të Brendshme gjithashtu zotohet se do të vazhdojë të përmirësoje punën në përmirësimin e shërbimeve ndaj qytetareve, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Zyra për komunikim publik e Ministrisë së Punëve të Brendshme. (http://www.rtklive.com)

 

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Kosova promovon pavarësinë në Nju Jork (09.24.2009)
Kim Mehmeti: Maqedonia po na shpall luftë hapur (09.23.2009)
Zëri i Amerikës: Rifillon prodhimi i verës në Rahovec (09.23.2009)
BBC: Mbyllen zyrat për pasaporta të Serbisë (09.23.2009)
Enciklopedia politike (09.22.2009)
Abdurrahman Aliti: Enciklopedi me të pavërteta historike (09.22.2009)
Ali Aliu: Ajo enciklopedi nxit urrejtje dhe racizëm. Shkakton destabilizim (09.21.2009)
Gazeta 55: Pas skandalit të encklopedisë, historianët shqiptarë ndihen përgjegjës, por s'ka dorëheqje as mes tyre, as mes politikanëve (09.21.2009)
New York Times: Liria e shtypit (Editorial) (09.20.2009)
Washington Post: Sulmi raketor (09.19.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]