E Mërkurë, 04.14.2021, 12:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
INTERVISTË-PRESS
 
ANSA: Në Fushë Kosovë u helmuan vajza të moshës 14 deri 16 vjeçare
E Premte, 10.02.2009, 11:50am (GMT+1)

 

Voal-online –Në njoftimin nga Prishtina, agjencia italiane e lajmeve ANSA thekson se në shkollën e mesme të Fushë Kosovës u helmuan rreth 60 femra të moshës 14 deri 16 vjeçare.

 

Ato kanë ndjerë një erë të keqe, kanë pasur menjëherë probleme të frymëmarrjes dhe dhimbje të stomakut.

 

Ezra Zogani, 16 vjeçe, sikurse 60 vajzat e shkollës Hivzi Sylejmani, të shtruara me simptomat e një helmimi misterioz, ka thënë për agjencinë ANSA se ka ndjerë djegie në fyt dhe i kishte parë shoqet e saj duke iu rënë të fikët. “Në shkollë nuk kemi ngrën dhe nuk kemi pirë gjë,” ka thënë ajo.

 

Janë në vijim qartësimet dhe analizat klinike nga ana e mjekëve për të përcaktuar shkakun e përkeqësimit. Ministri kosovar i shëndetësisë, Alush Gashi, ka shkuar te nxnëset në spital dhe ka ftuar opinionin të mos përhapë panik të panevojshëm, shkruan më tej ANSA.

 

ANSA nënvizon se prindërit e shumë për nxënëseve druajnë se kemi të bëjmë me një helmim të ngjashëm si ai që pati viktima me qindra të reja kosovare në vitin 1998, kur vendi ishte nën pushtimin serb. (http://www.ansa.it)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Përse u arrestua Roman Polanski tani ?Nga Robert Harris, Kingsbury, England (10.01.2009)
Qeveria dhe Enciklopedia i helmuan të rinjtë (10.01.2009)
Busek: Njohjet e reja varen shumë nga vendimi i GJNDsë (09.30.2009)
Hyseni: Iraku e Mariutania premtojnë njohjen e Kosovës (09.30.2009)
Shqiptarët në Maqedoni protestojnë kundër enciklopedisë (09.29.2009)
Greqi: Maqedonia shtrembëron historinë (09.29.2009)
Komisioni Evropian: Serbia ta trajtojë kufirin me Kosovën si kufi shtetëror (09.29.2009)
Ballkani në BE si rajon i tërë (09.29.2009)
Berisha: Encklopedia - doktrinë raciste (09.28.2009)
Shqiptarët e Maqedonisë dhe manipulimi i tyre...Nga Agron Alibali (09.27.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
::| Hot News
SA MBRAPA KA MBETUR UEFA... MJAFT U PËRKËDHEL SERBIANga OWEN GIBSON, The Guardian
KADARE - NUK IU JAP RËNDËSI XHUXHËVE DHE SPIUNËVE
Intervistë ekskluzive e shkrimtarit Ismail Kadare dhënë Vehbi Bajramit, botues i gazetës “Illyria” në New YorkISMAIL KADARE - DOKTRINA ANTISHQIPTARE E SERBËVE DO PËRMENDUR, SEPSE DOKTRINA KA MBETUR GJER MË SOT E PADËNUAR
DOLI NË QARKULLIM LIBRI I RI POETIK I ELIDA BUÇPAPAJT "RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT"
PËRSHËNDETJA E PRESIDENTIT OBAMA NË RASTIN E 70 VJETORIT TË ZËRIT TË AMERIKËS
TRUPAT AMERIKANE NË KOSOVË NUK E ZVOGËLOJNË NUMRIN DERI NË MESIN E VITIT TË ARDHSHËM
Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

 
VOAL
[Shko lart]