E Djelë, 08.01.2021, 10:55am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Bashkimi Europian kërkon armëpushim të menjëhershëm
E Djelë, 12.28.2008, 09:23am (GMT+1)

27 dhjetor (Voal-online) Mediat perëndimore, në edicionet e lajmeve të pasdite dhe të mbrëmjes së sotme, bëjnë të ditur se, nëpërmjet një zëdhënësi Shefi i politikës së jashtem dhe sigurisë të Bashkimit Europian Javier Solana, duke shprehur shqetësimin e thellë lidhur me ngjarjet e përshkallëzuara, ka kërkuar sot armëpushimin e menjëhershëm dhe iu ka kërkuar palëve të jenë në maksimum të përmbajtura. Avionët dhe helikopterët luftarakë të Izraelit kanë goditur Rripin e Gazës, të qeverisur nga Hamas, duke vrarë 155 veta në përgjigje të një rakete të lëshuar nga palestinezët, e cila vrau një izraelit. Edhe Komisionierja për Marrëdhëniet e Jashtme në qeverinë e Bashkimit Europian, Benita Ferrero-Waldner, tha në një deklaratë se të dyja palët duhet të ndalin përshkallëzimin e dhunës e cila rrezikon popullsinë civile. Ajo kërkoi rikthim të menjëhershëm tek armëpushimi.

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Barak Obama dhe simboli i Abraham Linkolnit (12.26.2008)
Spiunët në vendet ish komuniste & (12.24.2008)
City Journal: Kosova, model i tolerances islame (12.21.2008)
Shengeni vë Zvicrën në vështirësi (12.21.2008)
Mijëra qirinj ndriçojnë Zvicrën në favor të një shoqërie solidare, ku forca matet me mirëqenien e më të dobtëve (12.20.2008)
Xhorxh W.Bush (12.20.2008)
LONDRA DHE BERLINI RATIFIKOJNË PROTOKOLLIN E SHQIPËRISË ME NATO-n (12.19.2008)
Presidenti Bush mbi arritjet në fushën e sigurisë kombëtare (12.18.2008)
Dënohet përgjegjësi i genocidit në Ruandë (12.18.2008)
Revista “Time” emëron Barak Obamën “Njeriu i vitit 2008” (12.17.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2021  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]