E Shtunë, 06.19.2021, 05:26am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 

Izraeli vazhdon për të katërtën ditë bombardimet në Rripin e Gazës
E Martë, 12.30.2008, 09:42am (GMT+1)

ZA - Autoritetet në Rripin e Gazës thonë se 10 vetë kanë humbur jetën nga avionë luftarakë izraelitë sot në mëngjes, ndërsa sulmet izraelite kundër objekteve palestinezë kanë hyrë në ditën e katërt radhazi. Zyrtarët thanë se sulmet shkatërruan 5 godina qeveritare të Hamasit përfshirë një godinë të Universitetit Islamik. Edhe disa objekte sigurie palestineze u rrafshuan gjatë sulmeve. Zyrtarët palestinezë thanë se tre ditë sulmesh ajrore izraelite kanë vrarë të paktën 345 vetë, shumica militantë të Hamasit. Një agjenci ndihmash e OKB-së në Gazë, thotë se mjekët palestinezë kanë njoftuar për vdekjen e 57 civilëve. Megjithë sulmet ajrore, militantë palestinezë kanë hedhur që dje 12 raketa dhe mortaja drejt Izraelit, duke vrarë të paktën katër vetë. Ministri izraelit i Mbrojtjes Ehud Barak tha dje se vendi i tij është në luftë të hapur me Hamasin. (Voal-online)Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Këshilli i Sigurimit i bën thirrje Hamasit dhe Izraelit të ndërpresin luftimet (12.28.2008)
Bashkimi Europian kërkon armëpushim të menjëhershëm (12.28.2008)
Barak Obama dhe simboli i Abraham Linkolnit (12.26.2008)
Spiunët në vendet ish komuniste & (12.24.2008)
City Journal: Kosova, model i tolerances islame (12.21.2008)
Shengeni vë Zvicrën në vështirësi (12.21.2008)
Mijëra qirinj ndriçojnë Zvicrën në favor të një shoqërie solidare, ku forca matet me mirëqenien e më të dobtëve (12.20.2008)
Xhorxh W.Bush (12.20.2008)
LONDRA DHE BERLINI RATIFIKOJNË PROTOKOLLIN E SHQIPËRISË ME NATO-n (12.19.2008)
Presidenti Bush mbi arritjet në fushën e sigurisë kombëtare (12.18.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2021  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]