E Mërkurë, 05.12.2021, 12:43am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
MALAJZIA KËRKON MBËSHTETJE NDËRKOMBËTARE PËR GJETJEN E AVIONIT

E Hënë, 03.17.2014, 09:42am (GMT+1)


Qeveria malajziane ka kërkuar bashkëpunim ndërkombëtar në kërkim për avionin e zhdukur të shoqërisë Malaysian Airlines në operacione kërkimore që shtrihen nga Deti Kaspik deri në pjesën jugore të Oqeanit Indian.

Zyrtarët malajzianë thonë se numri i vendeve të përfshira në kërkime është rritur nga 14 në 25, pasi u zbulua se avioni ka vazhduar fluturimin deri në Azinë qendrore.

Autoritetet vazhdojnë të analizojnë veprimet e pilotëve, pasi kontrolluan banesat e tyre në përpjekje për të kuptuar çfarë mund të ketë ndodhur. Policia po analizon një simulues të sofistikuar fluturimesh të gjetur gjatë kontrolleve. Autoritetet po marrin në pyetje edhe inxhinierët që mund të kenë bërë punime në avion, para nisjes nga Kuala Lumpuri.

Po dje, një zyrtar i lartë malajzian tha se sistemi sinjalizues ishte çaktivizuar pjesërisht në avionin e zhdukur, para se piloti të komunikonte me kontrollorët e trafikut ajror, pa lënë të kuptohej se kishte probleme.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHBA - REFERENDUMI NË KRIME I PALIGJSHËM (03.16.2014)
KRIME - 93 PËR QIND SHPREHEN PËR BASHKIMIN ME RUSINË (03.16.2014)
BRUKSELI DËNON ZYRTARISHT REFERENDUMIN E KRIMESË (03.16.2014)
PRORUSËT SULMOJNË NDËRTESAT QEVERITARE NË DONETSK (03.16.2014)
NË KRIME MBAHET REFERENDUMI RUS (03.16.2014)
SHBA - AVIONI MALAJZIAN MUND TË JETË RRËZUAR NË OQEANIN INDIAN (03.15.2014)
SEKRETARI KERRY - REFERENDUMI NË KRIME, PËRPJEKJE E PALIGJSHME PËR ANEKSIM (03.15.2014)
RUSIA SHTON AKTIVITETIN USHTARAK PRANË UKRAINËS (03.14.2014)
BRAHIMI - ZGJEDHJET NË SIRI KËRCËNIM PËR DIALOGUN (03.14.2014)
UKRAINË - FORMOHET GARDA E RE KOMBËTARE ME 60 MIJË VULLNETARË (03.13.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]