E Djelë, 06.20.2021, 01:28pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 

BUSH PAS IRAKUT NË AFGANISTAN
E Hënë, 12.15.2008, 07:15am (GMT+1)

PAS IRAKUT BUSH VIZITON AGFANISTANIN

 

15 Dhjetor - Presidenti i SHBA George W.Bush bëri një vizitë të papritur edhe në Afganistan. Gjatë aterrimit të avionit në bazën ajrore Amerikane në Bagram afër Kabulit, përpara se të merrte helikpterin për të fluturuar në Kabul, ai iu drejtua Marinsave dhe trupave të ushtrisë amerikane. Në Kabul Bush u prit me ngrohtësi të madhe, citon gazeta Washington Post, Agjencinë e Lajmeve AP. Presidenti afgan Karzai vuri në dukje se se kjo është vizita e dytë e Presidentit Bush në Afganistan, dhe se ai dëshironte që Bush të kishte më tepër kohë për t’u takuar me popullin afgan.(Voal-online)

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
New York Times: Frikë për një konflikt të ri në Bosnjë (12.14.2008)
Bush, vizitë lamtumire Irakut (12.14.2008)
Familja Obama gati për në Shtëpinë e Bardhë (12.14.2008)
Soren Jessen Petersen thotë se EULEX e afron Kosovën me BE (12.13.2008)
The Independent (12.13.2008)
Europa bie dakord ! (12.13.2008)
Obama nuk ka pasur lidhje me zyrën e guvernatorit të Illinoisit (12.12.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2021  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]