VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

KRAHAS SHKUPIT PROTESTAT ZGJEROHEN EDHE NË MANASTIR E PRILEP

E Mërkurë, 05.06.2015, 08:36pm (GMT1)


Protesta masive antiqeveritare po zhvillohen edhe në Manastir dhe Prilep njoftojnë mediat në Maqedoni.

Mijëra protestues kanë dalë rrugëve të këtyre qyteteve në shenjë proteste kundër dhunës policore dhe lidhur me fshehjen e fakteve për vrasjen që kishte ndodhur katër vite më parë të një të riu maqedonas, përcjell Kp.

Protestuesit kanë marshuar rrugëve të këtyre qyteteve duke kërkuar dorëheqjen e Qeverisë dhe kryeministrit Nikola Gruevski.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.