E Shtunë, 10.16.2021, 12:45am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
DOLI NUMRI 60 I "NACIONAL", GAZETË JAVORE LETRARE, KULTURORE, POLITIKE
E Enjte, 09.02.2010, 02:19pm (GMT+1)

NË KËTË NUMËR NDËR TË TJERA DO TË LEXONI:

Shqiptarët në kërkim të hapësirave ilirike -Përdorimi i Shqipes në Ballkan

-Studim nga Prof. Brahim Avdyli faqe 14

Historia e rrallë e familjes Allçi: Adem Allçi: "Ju rrëfej 28 vitet në burgjet komuniste"

-Dossier nga Besim Ndregjoni faqe 16-17

Dilemat e nacionalizmit shqiptar

-Essé nga Flamur Buçpapaj faqe 12

Moskuptimi i rregullave të demokracisë

-Essé nga Nazmi Lukaj

Tri veprat tregimtare të Musine Kokalarit

-Nga Prof. Xhavit Aliçkaj

Hershmëria e mitit shqiptar dhe përkohshmëria sllavomaqedonase -Eklipsi diellor në mitet shqiptare

-Studim nga Mimoza Erebara

NË BRENDËSI:

Nëse më harron

-Poezi nga Pablo Neruda

Poeti më i madh i botës

-Tregim nga Robert Zend

Dissidenca

-Essé nga Skënder Buçpapaj

Të realizosh një ëndërr

-Essé nga Prof. Luan Malltezi

Nobelisti Josif Bodski

-Nga Egla Kokalari

Poezi nga: Khalil Gibran, Ilir Pajo, Prend Ukaj, Lefter Cipa, Hasan Hasani, Vangjel Pici

Prozë nga: Kujtim Morina, Fitim Sula, Astrit Xhaferi, Tahir Foniqi

Bezhani, një zë lirik nga Ghakova

-Kritikë nga Qazim Shehu

Nënë Tereza më foli shqip...

-Kujtime nga Mimoza Dajçi

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FOTOLAJM: PRESIDENTI OBAMA PËRSHËNDETET ME KËTË VOGËLUSH, GJATË TAKIMIT ME USHTARËT E KTHYER NGA LUFTA NË IRAK (09.02.2010)
THIRRJE PËR TËRHEQJEN E REZOLUTËS (09.02.2010)
BYHLER MERR KOMANDËN E KFOR-it (09.01.2010)
LIBRI I TONI BLERIT DEL NË SHITJE SOT (09.01.2010)
KOMANDANTI I RI I KFOR-it MERR DETYRËN (09.01.2010)
PRESIDENTI OBAMA: MISIONI LUFTARAK AMERIKAN NË IRAK PËRFUNDOI (09.01.2010)
SHBA MBËSHTET KOSOVËN NË OKB (08.31.2010)
PËRFUNDON MISIONI LUFTARAK AMERIKAN NË IRAK (08.31.2010)
PRESIDENTI OBAMA SHËNON PËRFUNDIMIN E MISIONIT LUFTARAK NË IRAK (08.31.2010)
WILLIAM HAGUE: TËRHIQNI REZOLUTËN (08.31.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2021  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]