E Enjte, 09.16.2021, 11:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
HONDURASI NJOHU KOSOVËN
E Premte, 09.03.2010, 03:25pm (GMT+1)


Republika e Hondurasit ka njohur sot zyrtarisht Kosovën shtet të pavarur dhe sovran.

Vendimi për njohjen e Kosovës i është kumtuar sot Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni nga Ministri i Jashtëm i Hondurasit, Mario Canahuati, njoftoi ministria e Jashtme në Prishtinë.

Hyseni dhe Canahuati gjatë një bisede të gjatë telefonike gjithashtu janë pajtuar që menjëherë të fillojnë procedurat për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike midis dy vendeve.

Ministri Hyseni ka theksuar përkushtimin e Kosovës për të ndërtuar bashkëpunim dhe marrëdhënie të ngushta me këtë vend, ndërsa ministri Canahuati ka theksuar se Hondurasi është i vendosur që ta përkrahë Republikën e Kosovës në të gjitha rrafshet dhe institucionet ndërkombëtare, thuhet në njoftim.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHQIPËRIA NË PRAG TË HEQJES SË VIZAVE (09.03.2010)
PRESIDENTI BAMIR TOPI IU KËRKON VENDEVE TË OKB-së TË MOS E PËRKRAHIN REZOLUTËN SERBE (09.03.2010)
BERISHA DHE THAÇI OPTIMISTË PËR OKB-NË (09.03.2010)
KRYEMINISTRI THAÇI TAKOHET ME KRYEMINISTRIN SHQIPTAR SALI BERISHA (09.03.2010)
"The Guardian": PËR KOSOVARËT BLAIR ËSHTË HERO I VËRTETËNga HASHIM THAÇI, kryeministër i Republikës së Kosovës (09.03.2010)
TIRANË: SHBA I DHUROI SHQIPËRISË TRI ANIJE PATRULLUESE (09.03.2010)
SKËNDER HYSENI: PROJEKTREZOLUTA SERBE PËR KOSOVËN NUK DO TË KALOJË NË ASAMBLENË E PËRGJITHSHME (09.02.2010)
KOSOVA UDHËHEQ CEFTA-n MË 2010? (09.02.2010)
KUVENDI I KOSOVËS MBAJTI SEANCË SOLEMNE PËR NDER TË NËNË TEREZËS (09.02.2010)
DOLI NUMRI 60 I "NACIONAL", GAZETË JAVORE LETRARE, KULTURORE, POLITIKE (09.02.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]