E Enjte, 05.13.2021, 07:55am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
(UPDATED) OSBE DËNON ARRESTIMIN E GAZETARES SË REL-it - HUMAN RIGHTS WATCH: LIRONI MENJËHERË GAZETAREN!

E Premte, 12.05.2014, 11:24pm (GMT+1)


HUMAN RIGHTS WATCH: LIRONI MENJËHERË GAZETAREN


“Khadija Ismayilova është një lajmëtare e papërshtatëshme dhe arrestimi i saj bëhet si përpjekje e qeverisë së Azerbaxhianit për të ndaluar zërat dhe bërë që të heshtin zërat kundërshtues,” tha Giorgi Gogia, studiues i Kaukazit Jugor në Human Rights Watch. “Ajo duhet të lirohet menjëherë.”OSBE DËNON ARRESTIMIN E GAZETARES SË REL-it -

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka dënuar arrestimin e gazetares hulumtuese, Khadija Ismayilova, e cila kontribuon për Shërbimin e Azerbajxhanit të Radios Evropa e Lirë.

“Arrestimi i Ismayilovas nuk është asgjë tjetër pos një frikësim i orkestruar, i cili është pjesë e një fushate të vazhdueshme për të heshtur zërat e lirë dhe kritikë”, ka thënë përfaqësuesja për media e OSBE-së, Dunja Mijatoviq.

“Unë e përsëris thirrjen time për autoritetet e Azerbajxhanit që të ndalojnë këtë praktikë, e cila është e dëmshme për lirinë e medias”, ka shtuar Mijatoviq.

Ismayilova është dënuar nga një gjykatë në Baku me dy muaj paraburgim, nën akuzat se ka nxitur një person të bëjë vetëvrasje.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TITO KISHTE ORIGJINË SHQIPTARE? (12.03.2014)
COCO CHANEL - AGJENTE E HITLERIT (12.03.2014)
ÇIFTI AMERIKAN ENDE I BLLOKUAR NË KATAR (12.02.2014)
RUSI - URDHËROHET ARRESTIMI I AVOKATIT QË SYNON AZIL NË SHBA (12.01.2014)
KËRKOHET SHKARKIMI I REPUBLIKANES QË KRITIKOI VESHJEN E VAJZAVE TË OBAMËS (12.01.2014)
PELE BËHET MË MIRË - HIQET NGA DIALIZA (11.30.2014)
ZONJA E PARË E AFGANISTANIT - NDRYSHE NGA TË TJERAT (11.30.2014)
HITLERI U NGJIT NË PUSHTET EDHE PËR SHKAK TË KËTYRE AKSIDENTEVE (11.30.2014)
6 MINUTA E 7 SEKONDA ZHURMË DHE HESHTJE PËR MANDELËN (11.29.2014)
PROTESTA KUNDËR VENDIMIT PËR MUBARAKUN (11.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]