E Enjte, 04.15.2021, 06:22am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Mbyllen zyrtarisht votimet për kreun e PS
E Shtunë, 09.26.2009, 04:49pm (GMT+1)

 

Ora 16:00 shënoi edhe mbylljen zyrtare të kutive të votimit në gjitha qendrat e ngritura pranë njësive vendore në 12 qarqe të vendit.
Në garë për kreun e PS janë kryetari në detyrë, Edi Rama e Maqo Lakrori.
Pjesëmarrja në votime ka qenë e konsiderueshme, ndërsa burime zyrtare brenda PS konfirmojnë se kjo pjesëmarrje ka arritur në 62%. Një rezultat paraprak pritet të shpallet sot rreth orëve të vona të natës ndërsa dita e nesërme do të jetë vendimtare për shpalljen e kryetarit të ri të Partisë Socialiste. Ndërkaq pritet që brenda orës 21:00 të mbrëmjes së sotme të dorëzohen të gjithë procesverbalet nga të gjitha qarqet. (http://www.balkanweb.com) 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Të ndarë për euron (09.25.2009)
Haradinaj kritikon qeverinë Thaçi (09.25.2009)
Socialistët zgjedhin të shtunën kreun e tyre (09.24.2009)
Grekët largojnë personat që kandiduan për PD (09.23.2009)
KQZ: PSD, PAA, PDS, PDK e PBLD të kthejnë fondet e fushatës (09.22.2009)
TIA: Nevojitet transparencë mbi financimin e partive në Shqipëri (09.22.2009)
Llalla: Kemi kërkuar kallëzim penal për 14 zyrtarë (09.20.2009)
Qeveri me muskujNga Ramiz LUSHAJ (09.18.2009)
Tiranë: Qeveria e re nis punën (09.18.2009)
Qeveria lë jashtë PDInë, Muhedini: gabova kur kërkova të votohej PD (09.17.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]