E Martë, 05.11.2021, 10:49pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
HILLARY CLINTON FLET PËR ÇËSHTJEN E EMAILIT PRIVAT

E Mërkurë, 03.11.2015, 07:54am (GMT+1)Zonja Hillary Rodham Clinton theu heshtjen dhe pranoi se ajo duhet të kishte përdorur një email qeveritar për punën e saj zyrtare si Sekretare e Shtetit. Ajo tha se vendimi që mori për të përdorur një email privat ishte thjesht çështje lehtësie.

Këto ishin komentet e para publike të zonjës Clinton që nga java e kaluar, kur u bë e ditur se ajo kishte përdorur vetëm emailin e saj privat për punë zyrtare. Në atë kohë, tha zonja Clinton, kjo nuk dukej të ishte një problem aq i madh.

Polemikat rreth emailit kanë krijuar probleme për planifikimin e kujdesshëm që zonja Clinton ishte duke bërë për të nisur fushatën e saj presidenciale për zgjedhjet e 2016-s.

Me shtimin e kritikave nga republikanët ekipi i saj organizoi sot me ngut një konferencë të shkurtër për shtyp në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LAVROV - DONALD TUSK PO NXIT TENSIONET BE-RUSI (03.10.2015)
OBAMA, NETANYAHU DHE PROGRAMI BËRTHAMOR I IRANIT (03.09.2015)
NUK KA ASNJË SKANDAL ME EMAILET E HILARISËNga DAVID BROCK (03.09.2015)
CLINTON - PUBLIKONI EMAILAT (03.06.2015)
Deutsche Welle - TURQIA PO THYNE DHËMBËT TEK ASADITurqia është kundër Asadit po ai ende është në pushtet (03.05.2015)
DEBATI PËR PËRDORIMIN E EMAILIT PERSONAL NGA HILLARY CLINTON (03.05.2015)
VIZITA E NETANYAHUT NDAN WASHINGTONIN (03.03.2015)
OBAMA DHE NETANYAHU NUK PAJTOHEN RRETH IRANIT (03.03.2015)
FJALIMI I NETANJAHUT NUK DO T'I VËSHTIRËSOJË BISEDIMET ME IRANIN (03.03.2015)
POROSHENKO - NEMCOVIN E VRANË SE KISHTE INFORMACIONE TË NDJESHME (02.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]