E Martë, 10.04.2022, 08:32pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
SOÇI - GJERMANIA PRIN ME 7 MEDALJE TË ARTA

E Premte, 02.14.2014, 11:00am (GMT+1)


Sportistët e Gjermanisë po prijnë në listën e medaljeve të fituara në garat e deritashme të Lojërave Olimpike Dimërore në Soçi të Rusisë.

Përfaqësuesit gjermanë deri tash kanë fituar 7 medalje të arta, 2 të argjendta dhe 1 të bronxtë, pra gjithsej 10 medalje. Për shkak të numrit më të madh të medaljeve të arta, Gjermania e kryeson këtë radhitje tabelare.

Nga ana tjetër, Kanadaja është e dyta me 4 të arta, 4 të argjendta dhe 2 të bronxta, pra gjithsej 10 sosh, ndërsa Norvegjia aktualisht është e treta megjithqë sportistët e saj kanë fituar numrin më të madh të medaljeve, 13, por e kanë një medalje të argjendtë më pak se Kanadaja.

Sportistët norvegjezë deri tash kanë fituar 4 medalje të arta, 3 të argjenta dhe 6 të bronxta.

Holanda është e katërta me 12 medalje, 4 të arta, 3 të argjendta dhe 5 të bronxta, ndërsa Shtetet e Bashkuara, në pozitën e pestë, kanë fituar poashtu 12 medalje: 4 të arta, 2 të argjendta dhe 6 të bronxta.

Vendi mikpritës, Rusia, ka fituar gjithsej 11 medalje, 2 të arta, 5 të argjendta dhe 4 të bronxta.

Në listën e vendeve me medalje të fituara në garat e deritashme të Lojërave Olimpike Dimërore në Soçi të Rusisë gjenden 24 vende.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SOÇI - FILLON HOKEJ NË AKULL PËR MESHKUJ (02.13.2014)
MEDALJA E ARTË NDAHET MES FITUESEVE (02.12.2014)
SOÇI - NORVEGJIA KRYESON NUMRIN E MEDALJEVE (02.12.2014)
GARA E KËRCIMIT ME SKI PËR FEMRA (02.11.2014)
LOJËRAT OLIMPIKE TË SOÇIT - 9 SHKURT (02.10.2014)
SOÇI 2014 - REKORD OLIMPIK, EMOCIONE DHE MEDALJE (02.09.2014)
SOÇI - NORVEGJEZJA BJOERGEN FITOI NË 15 KILOMETRA ME SKI, E KATËRTA E ARTË (02.08.2014)
FILLOJNË SOT KONKURRIMET NË SOÇI (02.07.2014)
KLITSCHKO - MË 26 PRILL KUNDËR LEAPAIT (02.04.2014)
BOKS - CAPARELLO FITON NDAJ MURIQIT (02.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]