E Martë, 10.04.2022, 09:06pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
SHTYHEN DY GARA NË OLIMPIKET E SOÇIT

E Hënë, 02.17.2014, 07:14pm (GMT+1)


Dy gara u shtynë sot në Lojrat Olimpike Dimërore të Soçit, për shkak të mjegullës së dendur.
         
Dygarëshi 15 kilometërsh grup për meshkuj është planifikuar për nesër, pasi u shty dy herë nga mjegulla.
         
Zyrtarët shtynë gjithashtu edhe raundet fillestare dhe finale për snowboarding për meshkuj, për shkak të mjegullës por nuk e kanë caktuar se kur do të mbahet gara.
         
Pas këtyre ndryshimeve, medaljet do të jepen sot vetëm për pesë gara, përfshirë atë të vallëzimit në akull ku përballen Kanadaja me Shtetet e Bashkuara.
         
Amerikanët Meryl Davis dhe Charlie White, janë në krye të klasifikimit, në prag të garës vendimtare në stil të lirë, por ata përballen me një konkurrencë të fortë nga kanadezët Tess Virtue dhe Scott Moir.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHBA MUND RUSINË NË HOKEJ NË AKULL (02.15.2014)
SOÇI - GJERMANIA PRIN ME 7 MEDALJE TË ARTA (02.14.2014)
SOÇI - FILLON HOKEJ NË AKULL PËR MESHKUJ (02.13.2014)
MEDALJA E ARTË NDAHET MES FITUESEVE (02.12.2014)
SOÇI - NORVEGJIA KRYESON NUMRIN E MEDALJEVE (02.12.2014)
GARA E KËRCIMIT ME SKI PËR FEMRA (02.11.2014)
LOJËRAT OLIMPIKE TË SOÇIT - 9 SHKURT (02.10.2014)
SOÇI 2014 - REKORD OLIMPIK, EMOCIONE DHE MEDALJE (02.09.2014)
SOÇI - NORVEGJEZJA BJOERGEN FITOI NË 15 KILOMETRA ME SKI, E KATËRTA E ARTË (02.08.2014)
FILLOJNË SOT KONKURRIMET NË SOÇI (02.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]