E Martë, 10.04.2022, 08:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
TINA MAZE MERR MEDALJEN E DYTË NË SOÇI

E Martë, 02.18.2014, 10:04pm (GMT+1)


Skiatorja sllovene Tina Maze fitoi medaljet e dytë të artë në Lojrat Olimpike Dimërore të Soçit, duke zënë vendin e parë në garën gjigante slalom për femra.
        
Fitorja e saj e sotme, pason një medalje të artë javën e kaluar në garën për ski tatëpjetë. Anna Fenninger e Austrisë zuri vendin e dytë, medalja e dytë në këto Lojra për të, ndërsa gjermania Viktoria Rebensburg mori medaljen e bronxtë.
        
Po sot, francezi Pierre Vaultier fitoi medaljen e artë në snowboardcross, që ishte shtyrë nga e hëna për shkak të mjegullës.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHTYHEN DY GARA NË OLIMPIKET E SOÇIT (02.17.2014)
SHBA MUND RUSINË NË HOKEJ NË AKULL (02.15.2014)
SOÇI - GJERMANIA PRIN ME 7 MEDALJE TË ARTA (02.14.2014)
SOÇI - FILLON HOKEJ NË AKULL PËR MESHKUJ (02.13.2014)
MEDALJA E ARTË NDAHET MES FITUESEVE (02.12.2014)
SOÇI - NORVEGJIA KRYESON NUMRIN E MEDALJEVE (02.12.2014)
GARA E KËRCIMIT ME SKI PËR FEMRA (02.11.2014)
LOJËRAT OLIMPIKE TË SOÇIT - 9 SHKURT (02.10.2014)
SOÇI 2014 - REKORD OLIMPIK, EMOCIONE DHE MEDALJE (02.09.2014)
SOÇI - NORVEGJEZJA BJOERGEN FITOI NË 15 KILOMETRA ME SKI, E KATËRTA E ARTË (02.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]