E Martë, 10.04.2022, 09:13pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
DISA SPORTISTË UKRAINAS LARGOHEN NGA SOÇI

E Premte, 02.21.2014, 08:29am (GMT+1)


Për shkak të përleshjeve të përgjakshme në rrugët e Kievit, disa anëtarë të ekipit olimpik të Ukrainës kanë vendosur të lënë më herët Lojërat Olimpike në Soçi.

Zëdhënësi i Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, Mark Adams, nuk ka dhënë detaje për numrin e tyre.

Raportet thonë se skiatroja Bogdana Matgsotska dhe babai i saj, që është edhe trajner i saj, janë në mesin e atyre që janë tërhequr nga garat.

Ata kanë dhënë deklarata pro opozitës.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BJOERNDALEN - OLIMPIKU MË I SUKSESSHËM DIMËRO (02.20.2014)
TINA MAZE MERR MEDALJEN E DYTË NË SOÇI (02.18.2014)
SHTYHEN DY GARA NË OLIMPIKET E SOÇIT (02.17.2014)
SHBA MUND RUSINË NË HOKEJ NË AKULL (02.15.2014)
SOÇI - GJERMANIA PRIN ME 7 MEDALJE TË ARTA (02.14.2014)
SOÇI - FILLON HOKEJ NË AKULL PËR MESHKUJ (02.13.2014)
MEDALJA E ARTË NDAHET MES FITUESEVE (02.12.2014)
SOÇI - NORVEGJIA KRYESON NUMRIN E MEDALJEVE (02.12.2014)
GARA E KËRCIMIT ME SKI PËR FEMRA (02.11.2014)
LOJËRAT OLIMPIKE TË SOÇIT - 9 SHKURT (02.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]