E Enjte, 08.18.2022, 11:38pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BESNIK HASI EMËROHET TRAJNER I ANDERLEHTIT

E Hënë, 03.10.2014, 07:43pm (GMT+1)


BELGJIKË - Besnik Hasi është emëruar trajner i Anderlehtit. Ish-futbollisti kosovar i kësaj skuadre, pjesë e kombëtares kuqezi, deri më tani ishte ndihmës/trajner te gjiganti belg.

Klubi i Anderlehtit ka njoftuar se ish-futbollisti i tyre, Besnik Hasi, do të marrë përsipër drejtimin e ekipit pas shkarkimit të Johan Van den Brom.

Besnik Hasi ka luajtur te skuadra belge nga sezoni 2000 deri më 2006. Ndërsa, pas dy viteve ishte bërë asistent i holandezit John Van den Brom. Anderlehti aktualisht gjendet në vendin e tretë në klasifikim me 54 pikë, 12 më pak sesa kryesuesit e Standard Liezhit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRAZIL 2014 - SFIDAT MJEDISORE NË BOTËROR (02.27.2014)
ATLETËT RUSË STIMULOHEN ME GAZIN KSENON - ZBULON WDR (02.25.2014)
KANADAJA FITON MEDALJEN E ARTË NË HOKEJ PËR FEMRA (02.21.2014)
DISA SPORTISTË UKRAINAS LARGOHEN NGA SOÇI (02.21.2014)
BJOERNDALEN - OLIMPIKU MË I SUKSESSHËM DIMËRO (02.20.2014)
TINA MAZE MERR MEDALJEN E DYTË NË SOÇI (02.18.2014)
SHTYHEN DY GARA NË OLIMPIKET E SOÇIT (02.17.2014)
SHBA MUND RUSINË NË HOKEJ NË AKULL (02.15.2014)
SOÇI - GJERMANIA PRIN ME 7 MEDALJE TË ARTA (02.14.2014)
SOÇI - FILLON HOKEJ NË AKULL PËR MESHKUJ (02.13.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2022  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]