E Premte, 08.19.2022, 12:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NË AEROPORTET E BRAZILIT VAZHDOJNË ENDE RINOVIMET

E Shtunë, 03.15.2014, 08:55pm (GMT+1)


Në Sao Paulo të Brazilit, terminali i ri i aeroportit ndërkombëtar Guarulhos është ende duke u ndërtuar, katër muaj para Kampionatit Botëror të futbollit, i cili do të tërheqë mijëra tifozë.

Aeroporti duket i papërfunduar, por punonjësit sigurojnë se terminali i ri do të jetë gati në rreth dy muaj. Kur Brazili paraqiti kandidaturën për të organizuar Kupën e Botës 2014, qeveria premtoi se aeroportet në të gjithë vendin do të rinovoheshin në mënyrë që të mund të prisnin mijëra vizitorët.

Aeroporti i Sao Paulos është planifikuar të hapë dyert pas rreth një muaji. Megjithatë, në pjesë të tjera të vendit gjendja nuk është kaq premtuese. Në qytetin Fortaleza do të ngrihet një terminal i improvizuar me tendë, për shkak të vonesave në disa rinovime të mëdha. Në qytete të tjera, si Rio de Janeiro dhe Salvador, ndërtimet do të vazhdojnë edhe gjatë kampionatit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRESIDENTI I BAJERNIT HËNES DËNOHET ME 3 VJET E GJYSMË BURG (03.14.2014)
SCHUMACHER TREGON SHENJA TË VOGLA INKURAJUESE (03.12.2014)
BESNIK HASI EMËROHET TRAJNER I ANDERLEHTIT (03.10.2014)
BRAZIL 2014 - SFIDAT MJEDISORE NË BOTËROR (02.27.2014)
ATLETËT RUSË STIMULOHEN ME GAZIN KSENON - ZBULON WDR (02.25.2014)
KANADAJA FITON MEDALJEN E ARTË NË HOKEJ PËR FEMRA (02.21.2014)
DISA SPORTISTË UKRAINAS LARGOHEN NGA SOÇI (02.21.2014)
BJOERNDALEN - OLIMPIKU MË I SUKSESSHËM DIMËRO (02.20.2014)
TINA MAZE MERR MEDALJEN E DYTË NË SOÇI (02.18.2014)
SHTYHEN DY GARA NË OLIMPIKET E SOÇIT (02.17.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2022  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]