E Shtunë, 07.02.2022, 03:47am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
RUSIA E UKRAINA ANULOJNË NDESHJEN MIQËSORE NË FUTBOLL

E Premte, 04.04.2014, 06:53pm (GMT+1)


Një ndeshje miqësore që ishte planifikuar të mbahet në mes të ekipit Spartak të Moskës dhe Dynamo të Kievit, është anuluar për shkak të krizës mes të dyja shteteve.

Ndeshja ishte planifikuar të mbahet më 24 korrik kur edhe do të përurohej stadiumi i ri i ekipit rus në Tushino të Moskës.

Ekipi Spartak në faqen zyrtare ka njoftuar të premten se anulimi i ndeshjes është një vendim i përbashkët i të dyja klubeve.

Spartak ka bërë me dije se në ditët dhe javët vijuese do të bëj publike se me kënd do ta luaj ndeshjen një stadiumin e ri të posa ndërtuar.

Presidenti i ekipit Dynamo të Ukrainës, u citua të ketë thënë gjatë marsit, se është kohë e papërshtatshme për të zhvilluar ndeshje me ekipin rus. (rel)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
JA PESË TALENTET E RINJ MË TË MIRË NË BOTË - KRYESON LISTËN SHQIPTARI JANUZAJ (04.02.2014)
VORBULLA GJITHPËRFSHIRËSE E ABSURDITOpinion nga AHMET SHQARRI (03.29.2014)
XHANI DE BIAZI - NIVELI I KAMPIONATIT SHQITAR, AQ SA I SERISË C NË ITALI (03.28.2014)
FEDERATA TURKE - OFERTË ZYRTARE ADNAN JONUZAJT (03.22.2014)
BOKS - SEFERI KUNDËR PERDOMOS MË 11 PRILL (03.17.2014)
NË AEROPORTET E BRAZILIT VAZHDOJNË ENDE RINOVIMET (03.15.2014)
PRESIDENTI I BAJERNIT HËNES DËNOHET ME 3 VJET E GJYSMË BURG (03.14.2014)
SCHUMACHER TREGON SHENJA TË VOGLA INKURAJUESE (03.12.2014)
BESNIK HASI EMËROHET TRAJNER I ANDERLEHTIT (03.10.2014)
BRAZIL 2014 - SFIDAT MJEDISORE NË BOTËROR (02.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2022  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]