E Shtunë, 07.02.2022, 03:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
HIDHET SHORTI I LIGËS SË KAMPIONEVE, REAL-BAYERN, CHELSEA-ATELTICO MADRID

E Premte, 04.11.2014, 06:33pm (GMT+1)ZVICËR - Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, përveçse të kishim përplasje të ethshme në këtë raund të kompeticionit më të lakmuar në Europë për klubet. Dhe goglat e tërhequra nga Luis Figo kanë përballur para finales dy skuadra gjigante, Bajernin e Mynihut me Realin e Madridit.

Bavarezët janë në kërkim të mbrojtjes së kurorës, ndërsa madrilenët në kërkim të “decima”-s. Surpriza, nëse mund ta quajmë kështu, por që eliminoi në cerekfinale Barcelonën e Lionel Mesit, Atletiko Madrid, do të ketë punë me londinezët e Celsit. Diego Simeone do të ketë një tjetër shans për ta dëshmuar veten një strateg i zoti, kësaj here duke sfiduar “Special One”, Hoze Mourinjon.

Ky i fundit ka evituar në këtë raund një përplasje me skuadrën tjetër të Madridit, Realin, të cilin e drejtoi deri në fundsezonin e shkuar. Megjithatë, Mourinjo do të rikthehet në kryeqytetin spanjoll për të luajtur ndaj Atletikos, që është si njëlloj derbi për të, sepse të tillë e ka luajtur disa herë në sezonet e kaluara, kur ishte në stolin e “Los Blancos”.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EKIPI I BAJERNIT - GJYSMËFINALIST NË LIGËN E KAMPIONËVE (04.10.2014)
RUSIA E UKRAINA ANULOJNË NDESHJEN MIQËSORE NË FUTBOLL (04.04.2014)
JA PESË TALENTET E RINJ MË TË MIRË NË BOTË - KRYESON LISTËN SHQIPTARI JANUZAJ (04.02.2014)
VORBULLA GJITHPËRFSHIRËSE E ABSURDITOpinion nga AHMET SHQARRI (03.29.2014)
XHANI DE BIAZI - NIVELI I KAMPIONATIT SHQITAR, AQ SA I SERISË C NË ITALI (03.28.2014)
FEDERATA TURKE - OFERTË ZYRTARE ADNAN JONUZAJT (03.22.2014)
BOKS - SEFERI KUNDËR PERDOMOS MË 11 PRILL (03.17.2014)
NË AEROPORTET E BRAZILIT VAZHDOJNË ENDE RINOVIMET (03.15.2014)
PRESIDENTI I BAJERNIT HËNES DËNOHET ME 3 VJET E GJYSMË BURG (03.14.2014)
SCHUMACHER TREGON SHENJA TË VOGLA INKURAJUESE (03.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2022  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]