E Premte, 05.27.2022, 04:04pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BELGJIKË - JANUZAJ NË PËRGATITJE PËR KAMPIONATIN BOTËROR

E Martë, 04.29.2014, 05:14pm (GMT+1)


Aloja e re e ekipit anglez të futbollit, Manchester United, Andan Januzaj, që aktualisht ka shpallur se do të luaj për Belgjikën në nivelin të reprezentacioneve, e ka rastin t’i tregoj aftësitë e tij për Kupën Botërore, që ia ka dhënë trajneri i kombëtares së Belgjikës, Marc Wilmots.
 
Adnan Januzaj, 19 vjeçar, do të jetë në mesin e grupit prej 26 ose 27 lojtarëve, që do të marrin pjesë në kampin stërvitor para Kupës Botërore, nga i cili do të zgjedhet ekipi final prej 23 futbollistëve, që do të marrin pjesë në kampionatin botëror të futbollit në Brazil, prej 12 qershor e deri më 13 korrik.
 
“E vërteta duhet të vijë nga terreni dhe ai duhet ta fitojë pjesëmarrjen sikur çdo kush tjetër”, i tha gazetës Le Soir, trajneri Wilmots.
 
Adnan Januzaj është i lindur në Belgjikë nga prindërit shiptarë të Kosovës dhe ka kaluar nëpër akademinë e njohur futbollistike të ekipit të Belgjikës, Anderlecht, para se të arrinte në Manchester United.
 
Në këtë klub ai ishte prej moshës 16 vjeçare dhe këtë sezon ka treguar formë shumë të mirë.
 
Pjesëmarrja e Belgjikës në kampionatin e futbollit në Brazil është e para prej vitit 2002.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SUAREZ - LOJTARI I VITIT (04.28.2014)
FUTBOLLI NË ZI - NDËRRON JETË NË MOSHËN 45 VJEVARE ISH TRAJNERI I BARCELONËS VILANOVA (Lajm dhe fotogaleri) (04.25.2014)
LEGJENDA E FUTBOLLIT PELE - NËSE DO TË ISHA AKTIV, DO TË LUAJA ME BARCELONËN (04.12.2014)
HIDHET SHORTI I LIGËS SË KAMPIONEVE, REAL-BAYERN, CHELSEA-ATELTICO MADRID (04.11.2014)
EKIPI I BAJERNIT - GJYSMËFINALIST NË LIGËN E KAMPIONËVE (04.10.2014)
RUSIA E UKRAINA ANULOJNË NDESHJEN MIQËSORE NË FUTBOLL (04.04.2014)
JA PESË TALENTET E RINJ MË TË MIRË NË BOTË - KRYESON LISTËN SHQIPTARI JANUZAJ (04.02.2014)
VORBULLA GJITHPËRFSHIRËSE E ABSURDITOpinion nga AHMET SHQARRI (03.29.2014)
XHANI DE BIAZI - NIVELI I KAMPIONATIT SHQITAR, AQ SA I SERISË C NË ITALI (03.28.2014)
FEDERATA TURKE - OFERTË ZYRTARE ADNAN JONUZAJT (03.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]