E Premte, 05.27.2022, 05:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ADNAN JANUZAJ MË I PAGUAR SE CR7 DHE MESSI - KUR ISHIN NË MOSHËN E TIJ

E Mërkurë, 05.07.2014, 06:52pm (GMT+1)Sipas Dirk De Vriese, agjentit të Adnan Januzajt, bëhet me dije se talenti i Manchester Unitedit është lojtari i ri më i paguar në botë duke sqaruar se madje as Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk kanë përfituar më shumë se ai kur ishin 18 vjeç.

Në muajin tetor (si 18-vjeçar), anësori me origjinë shqiptare nënshkroi kontratë pesëvjeçare me Djajtë e Kuq, ndërsa këtë edicion ka bërë 33 paraqitje me fanellën e United.

“Mund të them se ai është lojtari i ri më i paguar në botë. Në moshë 18-vjeçare, ai ka pasur kontratë më të madhe se Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi në moshën e tij. Kjo tregon shumë për një futbollist dhe unë jam shumë krenar me këtë. Të gjitha klubet e mëdha e kanë kërkuar (para vazhdimit të kontratës). Sidomos Paris Saint-Germaini që donte të shkojë shumë larg për të”- tha Dirk De Vriese

“Pesë minuta para se ta nënshkruanim vazhdimin e kontratës, një këshilltar i presidentit nga Katari na ofroi një marrëveshje të çmendur”, ka treguar agjenti. Javë më parë, Januzaj vendosi që në nivel kombëtaresh ta përfaqësojë Belgjikën duke anashkaluar Kosovën dhe Shqipërinë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ATELTIKO E REAL - DY EKIPE NGA MADRDITI NË FINALEN E LIGËS SË KAMPIONËVE (05.01.2014)
DËNOHET PRONARI I EKIPIT TË BASKETBOLLIT TË CLIPPERS (04.30.2014)
BELGJIKË - JANUZAJ NË PËRGATITJE PËR KAMPIONATIN BOTËROR (04.29.2014)
SUAREZ - LOJTARI I VITIT (04.28.2014)
FUTBOLLI NË ZI - NDËRRON JETË NË MOSHËN 45 VJEVARE ISH TRAJNERI I BARCELONËS VILANOVA (Lajm dhe fotogaleri) (04.25.2014)
LEGJENDA E FUTBOLLIT PELE - NËSE DO TË ISHA AKTIV, DO TË LUAJA ME BARCELONËN (04.12.2014)
HIDHET SHORTI I LIGËS SË KAMPIONEVE, REAL-BAYERN, CHELSEA-ATELTICO MADRID (04.11.2014)
EKIPI I BAJERNIT - GJYSMËFINALIST NË LIGËN E KAMPIONËVE (04.10.2014)
RUSIA E UKRAINA ANULOJNË NDESHJEN MIQËSORE NË FUTBOLL (04.04.2014)
JA PESË TALENTET E RINJ MË TË MIRË NË BOTË - KRYESON LISTËN SHQIPTARI JANUZAJ (04.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]