E Premte, 05.27.2022, 04:13pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ATLETI KENIAN, MAINA, FITON NË GJYSMËMARATONËN E PRISHTINËS

E Djelë, 05.11.2014, 07:33pm (GMT+1)


Maratonisti nga Kenia, Joel Maina ka fituar në gjysmëmaratonën ndërkombëtare “Prishtina 2014”.

Gjysmëmaratona prej 21 kilometrash e mbajtur të dielën, ishte e 14-ta me radhë që mbahet në Prishtinë ku kryesisht dominojnë atletëve nga Kenia, të cilët fituan edhe vendin e dytë dhe atë të tretë.  
 
Në gjysmëmaratonën e sivjetme kanë marrë pjesë rreth 1400 garues.

Në mesin e tyre ishin edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, kryetarja e komunës së Gjakovës Mimoza Kusari Lila dhe përfaqësues të tjerë të jetës politike e publike.

Shtegu i garës është 21 kilometra. Kurse çmimi për fituesit është 1200 euro.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AKTI I FUNDIT NË BUNDESLIGËN GJERMANE (05.09.2014)
ADNAN JANUZAJ MË I PAGUAR SE CR7 DHE MESSI - KUR ISHIN NË MOSHËN E TIJ (05.07.2014)
ATELTIKO E REAL - DY EKIPE NGA MADRDITI NË FINALEN E LIGËS SË KAMPIONËVE (05.01.2014)
DËNOHET PRONARI I EKIPIT TË BASKETBOLLIT TË CLIPPERS (04.30.2014)
BELGJIKË - JANUZAJ NË PËRGATITJE PËR KAMPIONATIN BOTËROR (04.29.2014)
SUAREZ - LOJTARI I VITIT (04.28.2014)
FUTBOLLI NË ZI - NDËRRON JETË NË MOSHËN 45 VJEVARE ISH TRAJNERI I BARCELONËS VILANOVA (Lajm dhe fotogaleri) (04.25.2014)
LEGJENDA E FUTBOLLIT PELE - NËSE DO TË ISHA AKTIV, DO TË LUAJA ME BARCELONËN (04.12.2014)
HIDHET SHORTI I LIGËS SË KAMPIONEVE, REAL-BAYERN, CHELSEA-ATELTICO MADRID (04.11.2014)
EKIPI I BAJERNIT - GJYSMËFINALIST NË LIGËN E KAMPIONËVE (04.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]