E Enjte, 01.27.2022, 11:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
RIBERY E KRITIKON GUARDIOLËN

E Enjte, 05.15.2014, 05:04pm (GMT+1)


Franck Ribery i ekipit gjerman të futbollit Bayern Munich ka kritikuar politikën e rotacionit të trajnerit Pep Guardiola.

Në revistën Kicker, Ribery citohet të ketë thënë se “ndonjëherë luan, ndonjëherë rri ulur në bankë, e ndnjëherë rri edhe në shtëpi.

Kjo është një situatë e re për cilindo prej nesh. Personalisht, kam nevojë të luaj. Mund të më duhet ndonjë pushim i shkurtër pas pesë ose gjashtë ndeshjesh, por jo pas një ndeshjeje”.

Ribery, i cili ka luajtur edhe me lëndime, ka bërë gjithsejt 22 paraqitje në 34 ndeshje të Bundesliga-s kët sezon; në nëntë prej tyre ishte zëvendësim.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KOSOVARËT FITUAN 28 MEDALJE NË TOP TIRANA OPEN 2014 (05.13.2014)
IDE TË NJËJTA - KRYEMINISTRA TË NDRYSHËMNga AHMET SHQARRI (05.12.2014)
ATLETI KENIAN, MAINA, FITON NË GJYSMËMARATONËN E PRISHTINËS (05.11.2014)
AKTI I FUNDIT NË BUNDESLIGËN GJERMANE (05.09.2014)
ADNAN JANUZAJ MË I PAGUAR SE CR7 DHE MESSI - KUR ISHIN NË MOSHËN E TIJ (05.07.2014)
ATELTIKO E REAL - DY EKIPE NGA MADRDITI NË FINALEN E LIGËS SË KAMPIONËVE (05.01.2014)
DËNOHET PRONARI I EKIPIT TË BASKETBOLLIT TË CLIPPERS (04.30.2014)
BELGJIKË - JANUZAJ NË PËRGATITJE PËR KAMPIONATIN BOTËROR (04.29.2014)
SUAREZ - LOJTARI I VITIT (04.28.2014)
FUTBOLLI NË ZI - NDËRRON JETË NË MOSHËN 45 VJEVARE ISH TRAJNERI I BARCELONËS VILANOVA (Lajm dhe fotogaleri) (04.25.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]