VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT

E Hënë, 05.19.2014, 08:53am (GMT1)Voal-online.ch - ROMË - Serena Williams ka fituar Internacionalet BNL të Italisë duke mundur 6-3, 6-0 Sara Erranin, e cila ishte e dëmtuar në kofshën e majtë.

Tenistja romanjole ka qëndruar në mënyrë stoike në fushë, në mënyrë që të ketë mundësi të luajë më vonë finalen e dysheve, me Roberta Vinçin, ku do të kënë përballë dyshen e formuar nga çekja Kveta Peschke e sllovenia Katarina Srebotnik.

Në fund të ndeshjes, Serena Williams është afruar tek Errani e përlotur dhe ia ka shtrënguar dorën duke i thënë: "Mi dispiace".
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.