E Enjte, 01.27.2022, 01:30pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS

E Martë, 05.20.2014, 06:11pm (GMT+1)


Futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, Pele, ka thënë se ka frikë se protestat e shumta në Brazil mund të dëmtojnë Kampionatin Botëror të Futbollit.

Mijëra brazilianë janë duke protestuar kundër kostos së lartë që ka organizimi i turneut.

Pele ka thënë se shumë të huaj mund të anulojnë udhëtimet për në Kupën e Botës, si rezultat i protestave.

“Kjo është humbje e madhe për vendin”, ka thënë ish-futbollisi brazilian, Pele.

Ai ka thënë se pajtohet me shumë ankesa të protestuesve, të tilla si thirrjet për më shumë investime në shkolla dhe spitale.

Por, Pele ka thënë se kombëtarja e Brazilit nuk duhet të paguajë për korrupsionin politik.

“Ne nuk kemi të bëjmë me politikanët e korruptuar dhe hajdutët. Nuk është faji ynë”, ka thënë Pele.

Kampionati fillon më 12 qershor.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014)
ATLETIKO E MADRIDIT SHPALLET KAMPION I SPANJËS (05.17.2014)
NURI SEFERI FITON TITULLIN KAMPION EVROPIAN WBO (05.17.2014)
RIBERY E KRITIKON GUARDIOLËN (05.15.2014)
KOSOVARËT FITUAN 28 MEDALJE NË TOP TIRANA OPEN 2014 (05.13.2014)
IDE TË NJËJTA - KRYEMINISTRA TË NDRYSHËMNga AHMET SHQARRI (05.12.2014)
ATLETI KENIAN, MAINA, FITON NË GJYSMËMARATONËN E PRISHTINËS (05.11.2014)
AKTI I FUNDIT NË BUNDESLIGËN GJERMANE (05.09.2014)
ADNAN JANUZAJ MË I PAGUAR SE CR7 DHE MESSI - KUR ISHIN NË MOSHËN E TIJ (05.07.2014)
ATELTIKO E REAL - DY EKIPE NGA MADRDITI NË FINALEN E LIGËS SË KAMPIONËVE (05.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]