E Enjte, 01.27.2022, 12:35pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL

E Mërkurë, 05.21.2014, 08:53am (GMT+1)Futbollisti i FK Kukësit, Gerhard Progni pas humbjes për titullin e Kupës së Shqipërisë i kërkon ndjesë tifozëve dhe sqaron pozicionin e tij.

Duke komentuar ndeshjen e fundit me Flamurtarin, por edhe gjithë sezonin e fundit, Progni shprehet se është detyruar të luajë jo në pozicioni e tij natyral, duke e pasur kështu të pamundur të shënojë edhe golat që tifozët prisnin.

“Për gjithë tifozët e FK Kukësit, ata kuksianë, tropojanë, hasjanë, prizrenas e gjakovarë kisha një dëshirë shumë të madhe që Kupa e Shqipëria të vinte në Kukës. Detyrat që mu ngarkuan në këtë ndeshje më bënë të mos kisha mundësi të luftoja për një gol. Ju e patë që unë përfundova në detyrën e mbrojtësit të djathtë. Lojtari sakrifikon për ekipin 1, 2 apo 3 ndeshje, unë kam sakrifikuar 5 muaj e fundit rreth 20 ndeshje në kampionat e kupë, duke luajtur në pozicione të improvizuara dhe jo ne rolin tim natyral. Një gjë e tillë nuk është vlerësuar nga një pjesë e tifozerisë po as nga zyra e shtypit e klubit, përkundrazi kjo zyrë është munduar dhe të dëmtojë imazhin tim. Unë në pozicionin tim natyral besoj se e kam shpërblyer besimin dhe përkrahjen që më keni dhënë. Në atë pozicion, megjithëse mesfushor, në pjesën e parë të kampionatit shënova 5 gola dhe ata që më zëvendësuan në këtë rol për gjithë pjesën e dytë të kampionatit shënuan nga 1 gol”, shkruan Progni në një status të tij në Facebook.

Gerhard Progni u shpreh më tej se situata aktuale ku gjendet brenda këtij ekipi e detyron të shikojë edhe ofertat që i vijnë nga klubet e tjera.

“Këto gjëra më kanë stresuar e mërzitur pa masë, ndaj do bëj një takim me njerëzit e respektuar që e ngritën Kukësin në majat e futbollit shqiptar, Presidentin Gjici dhe për respekt Kryebashkiakun Halili, do shoh kushtet e ofertën dhe do shqyrtoj kushtet dhe ofertat e ekipeve të cilat s’më kanë munguar dhe gjatë vitit të kaluar. Oferta madje kam pasur edhe nga ekipe jashtë Shqipërisë, por për të mos braktisur Kukësin i kam refuzuar, gjë të cilën dhe presidenca e dinte. Me respekt për gjithë ata që na ndoqën e përkrahën në dy vite në stadiumet e Shqipërisë dhe Europës e në veçanti presidencën e mrekullueshme e shumë korrekte të FK Kukësit”, komentoi Progni.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014)
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014)
ATLETIKO E MADRIDIT SHPALLET KAMPION I SPANJËS (05.17.2014)
NURI SEFERI FITON TITULLIN KAMPION EVROPIAN WBO (05.17.2014)
RIBERY E KRITIKON GUARDIOLËN (05.15.2014)
KOSOVARËT FITUAN 28 MEDALJE NË TOP TIRANA OPEN 2014 (05.13.2014)
IDE TË NJËJTA - KRYEMINISTRA TË NDRYSHËMNga AHMET SHQARRI (05.12.2014)
ATLETI KENIAN, MAINA, FITON NË GJYSMËMARATONËN E PRISHTINËS (05.11.2014)
AKTI I FUNDIT NË BUNDESLIGËN GJERMANE (05.09.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]