E Enjte, 01.27.2022, 12:23pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN

E Mërkurë, 05.21.2014, 09:10am (GMT+1)SPANJË - Ylli i Barcelonës dhe Brazilit, Nejmar, ka insistuar se nuk është i denjë për krahasime me patriotin legjendar, Pele. Të dy lojtarët erdhën nga klubi i Santosit, ndërkohë që Pele vazhdoi ta ndihmojë dhe t’i japë Brazilit tre tituj të Kupës së Botës gjatë karrierës së tij të shquar.

Nejmar do të përpiqet të matet me 73-vjeçarin këtë verë, kur Brazili luan si vend organizator në Botëror, por nuk dëshiron të jetë në krahasim me golashënuesin më të mirë të të gjitha kohrave në vendin e tij. “Për mua është një kënaqësi që të krahasohem me një lojtar të madh si Pele, – tha ai për “Wall Street Journal”. – Por ai është mbreti i futbollit, ndërsa unë jam vetëm një djalë që dëshiron për të luajtur futboll.”

Nejmar këmbënguli se është i gatshëm për t’u përballur me presionin e kësaj vere mbi Brazilin, që synon në këtë turne madhor të kombëtareve të fitojë Kupën e Botës për herë të parë që nga viti 2002.

“Ne e vuajmë presionin në të gjitha gjërat që bëjmë, – vazhdoi ai. – Presioni është normal në jetën e një sportisti, ai bëhet edhe më i madh për shkak se je një shembull për shumë njerëz. Unë e vuaj këtë presion që kur kam vendosur për të luajtur futboll, por kësaj here do të jetë kënaqësi. E them këtë, sepse e luaj Kupën e Botës në vendin tim, para popullit tim. Futbolli është në shpirtin e popullit brazilian.”

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014)
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014)
ATLETIKO E MADRIDIT SHPALLET KAMPION I SPANJËS (05.17.2014)
NURI SEFERI FITON TITULLIN KAMPION EVROPIAN WBO (05.17.2014)
RIBERY E KRITIKON GUARDIOLËN (05.15.2014)
KOSOVARËT FITUAN 28 MEDALJE NË TOP TIRANA OPEN 2014 (05.13.2014)
IDE TË NJËJTA - KRYEMINISTRA TË NDRYSHËMNga AHMET SHQARRI (05.12.2014)
ATLETI KENIAN, MAINA, FITON NË GJYSMËMARATONËN E PRISHTINËS (05.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]