E Enjte, 01.27.2022, 12:08pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN

E Mërkurë, 05.21.2014, 09:22am (GMT+1)Një vit e gjysmë më parë për të ishte thjesht një ëndërr. Mbrojtësi nga Presheva, Fidan Aliti, në një intervistë asokohe për "Asport. info", kishte shprehur dëshirën e zjarrtë që një ditë të vishte fanellën kuqezi. Por nuk e kishte besuar se ajo ditë do të vinte shumë shpejt. 20- vjeçari, që luan me Lucernën në elitën zvicerane të futbollit, njëri nga risitë e listës së De Biazit, pritet të debutojë me fanellën kuqezi, pasi në 3 miqësore, është e sigurt që do t'i jepen minuta aktivizimi. "Tri javë më parë më kontaktuan zyrtarë të FSHF-së, të cilët më shprehën dëshirën që të vija në ndeshjet miqësore me kombëtaren. Unë natyrisht që pranova, por ngela paksa i habitur që kjo ftesë më erdhi kaq shpejt", - rrëfen Aliti, teksa premton se do të japë maksimumin dhe falënderon stafin e kombëtares për mundë-sinë e përfaqësimit të Preshevës. "Do të jap maksimumin nga vetja për të përfaqësuar kombin, në veçanti Preshevën dhe atë pjesë të shqiptarëve, meqë jam i pari nga ajo trevë", - përfundon Fidan Aliti, i vetëdijshëm që e pret një punë e madhe përpara, por shpreson shumë që të jetë pjesë e formacionit të De Biazit në ndeshjen kundër Serbisë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014)
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014)
ATLETIKO E MADRIDIT SHPALLET KAMPION I SPANJËS (05.17.2014)
NURI SEFERI FITON TITULLIN KAMPION EVROPIAN WBO (05.17.2014)
RIBERY E KRITIKON GUARDIOLËN (05.15.2014)
KOSOVARËT FITUAN 28 MEDALJE NË TOP TIRANA OPEN 2014 (05.13.2014)
IDE TË NJËJTA - KRYEMINISTRA TË NDRYSHËMNga AHMET SHQARRI (05.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]