E Martë, 12.07.2021, 05:55am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA

E Mërkurë, 05.21.2014, 10:26am (GMT+1)Ekipi perfaqesues i Gjermanise do te shkoje ne kampin stervitor te pergatitjeve per Boterorin 2014 te merkuren ne St Leonard ne Tirol (Itali) me nje sere demtimesh te lojtareve kyç.

Seleksioneri Joachim Löw do te mbledhi 27 lojtaret ne preseleksion deri ne 1 qershor, kur do te zyrtarizoje listen me 23 lojtare sipas kerkeses se FIFA-s per Brazil (12 qershor-13 korrik).
Nder te tjera, jane te demtuar trioja e Bayern Munich: kapiteni Philipp Lahm, zv/kapiteni Bastian Schweinsteiger dhe portieri Manuel Neuer.

Löw pret qe te arrijne ne formen e tyre me te mire mesfushori i Real Madrid, Sami Khedira dhe sulmuesi i  Lazio Roma, Miroslav Klose, qe kane vuajtur nga demtimet gjate ketij sezoni.
Gjermania do te luaje dy ndeshje miqesore ndaj Kamerunit me 1 qershor ne Mönchengladbach e me pas me Armenine me 6 qershor ne Mayence para se te niset per ne Brazil.

Gjermania do luaje ndeshjen e pare ne grupin G ndaj Portugalise ne Salvador me 16 qershor.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014)
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014)
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014)
ATLETIKO E MADRIDIT SHPALLET KAMPION I SPANJËS (05.17.2014)
NURI SEFERI FITON TITULLIN KAMPION EVROPIAN WBO (05.17.2014)
RIBERY E KRITIKON GUARDIOLËN (05.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]