E Martë, 12.07.2021, 07:22am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI

E Mërkurë, 05.21.2014, 10:46am (GMT+1)


Pamje nga ndeshja e fundit ndërmjet Kosovës dhe Haitit


Ndeshja miqësore ndërkombëtare në futboll ndërmjet përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Turqisë, zhvillohet sot, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Më 13 janar të këtij viti, Federata Botërore e Futbollit i dha dritën e gjelbër Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore, me kushtin që të mos përdoren simbolet shtetërore të Kosovës.

Kosova nuk është anëtare e FIFA-s.

Më 5 mars përfaqësuesja e Kosovës u përball me Haitin, në stadiumin e Mitrovicës, një ndeshje kjo e cila përfundoi pa gola. Pas Turqisë, përfaqësuesja e Kosovës më 25 maj do të ndeshet me Senegalin, në Gjenevë të Zvicrës.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA (05.21.2014)
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014)
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014)
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014)
ATLETIKO E MADRIDIT SHPALLET KAMPION I SPANJËS (05.17.2014)
NURI SEFERI FITON TITULLIN KAMPION EVROPIAN WBO (05.17.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]