E Martë, 12.07.2021, 06:26am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS

E Mërkurë, 05.21.2014, 02:08pm (GMT+1)


Ish lojtari i Barcelonas, Luis Enrique, ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare të mërkurën, për t’u bërë trajner i këtij ekipi.

Enrique ka nënshkruar marrëveshjen me presidentin e klubit, Josep Bartomeu, një ditë pas publikimit të lajmit dhe dy ditë pas dorëhehqes së trajnerit Gerardo Martino.

Sezoni dëshpërues nën trajnimin e Martinos i ofron hapësirë Enriques për të bërë përmirësime në ekipin që nuk ia doli të arrijë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, për herë të parë në shtatë sezone.

Barcelona humbi edhe në finale me real Madridin në Copa del Rey dhe nuk arriti ta
mund kampionin e ligës, Atletico Madrid në gjashtë përballje me të.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014)
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI (05.21.2014)
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA (05.21.2014)
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014)
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014)
TENIS - OPEN BNL, FITORE E SERENA WILLIAMSIT (05.19.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]